Krystyna Sienkiewicz: adoptowana córka groziła jej śmiercią i przez wiele lat nie utrzymywała kontaktów z matką – możemy przeczytać w magazynie Retro Wspomnienia. Chociaż aktorka włożyła wiele serca w wychowanie Julii Przyłubskiej, ich relacje nie należały do najłatwiejszych. Przez wiele lat pozostawały w konflikcie. Teraz Przyłubska domaga się spadku po zmarłej matce. 

Spór o majątek po zmarłej w 2016 roku Krystynie Sienkiewicz wciąż trwa. Gwiazda polskiej estrady zmarła w 2017 roku w wieku 82 lat. O spadek po niej walczy jej bratanek, lider zespołu Elektryczne gitary Kuba Sienkiewicz, a także jej adoptowana córka, Julia Przyłubska. Sprawa sądowa toczy się już od kilku miesięcy. Jaki będzie jej finał?

Komu należy się spadek po Krystynie Sienkiewicz?

Krystyna Sienkiewicz zapisała swój majątek bratankowi — Kubie Sienkiewiczowi, który sądził, że jest jedynym wykonawcą woli ciotki. Jak podaje magazyn Retro Wspomnienia, okazało się jednak, że druga wersja testamentu dotyczy wyłącznie wydziedziczenia Julii Przyłubskiej, która jest uznana za osobę ubezwłasnowolnioną. Chociaż przybrana córka nie utrzymywała kontaktów z matką, to po niej śmierci domaga się spadku po niej. W jej imieniu walczy opiekun prawny.

W magazynie Retro Wspomnienia możemy przeczytać szczegółowe informacje na temat spadku:

— Jej [Julii Przyłubskiej, przyp. red.] pełnomocnik twierdzi, że przyczyny wydziedziczenia są bezzasadne i domaga się ustawowego podziału spadku, zgodnie z którym wszystko należy się Przyłubskiej — możemy przeczytać w gazecie. 

Krystyna Sienkiewicz: adoptowana córka groziła jej śmiercią

Chociaż Krystyna Sienkiewicz była dwukrotnie zamężna, nie miała biologicznych dzieci. W latach siedemdziesiątych zdecydowała się na adopcję porzuconej przez matkę dziewczynki. Jednak relacje obu pań nie należały do udanych. Aktorka w ostatnich latach życia opowiedziała, że w pełni poświęciła się wychowaniu córki, ta jednak nigdy nie potrafiła okazać jej wdzięczności:

— Wiele w nią włożyłam miłości, energii, kupiłam mieszkanie. Miała wsparcie. Skończyła kurs modelek, fryzjerski, manicure, pedicure, wszystko, co chciała, ale nigdzie długo miejsca nie zagrzała. Chciała mnie zabić. Przychodziła pod dom, wykrzykiwała — zdradziła w tygodniku Dobry Tydzień

O tym, że Krystyna Sienkiewicz nie miała dobrych relacji z Julią można przeczytać w obszernym artykule poświęconym wybitnej aktorce w magazynie Retro Wspomnienia. Jak podaje gazeta, Sienkiewicz w jednym z wywiadów przyznała nawet, że Julia groziła jej śmiercią. Nie interesowała się nią też wtedy, gdy p. Krystyna wymagała stałej opieki. Wg Retro Wspomnienia, Krystyna Sienkiewicz w jednym z wywiadów miała żałować, że zdecydowała się na adopcję

Aktorka w trudnych chwilach mogła liczyć na pomoc bratanka, Kuby Sienkiewicz to właśnie jemu pozostawiła majątek, w tym kilka nieruchomości i ponad 3 miliony złotych, a także dwa psy i trzy koty. Jak potoczy się sprawa podziału majątku aktorki?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

krystyna sienkiewicz: adoptowana córka
kadr z filmu ”Lekarstwo na miłość”

Krystyna Sienkiewicz była jedną z najzdolniejszych aktorek.