Krzysztof Kowalewski zmarł wczoraj, 6 lutego. Informację o jego śmierci potwierdziła żona aktora Agnieszka Suchora. Początek ich związku nie należał do najłatwiejszych. To właśnie dla niej artysta zostawił poprzednią ukochaną. Należeli do jednej z najbardziej rozpoznawalnych par polskiego show-biznesu, doczekali się córki. Jak wyglądały początki ich znajomości?

Krzysztof Kowalewski przez ostatnie 20 lat swojego życia był związany z aktorką Agnieszką Suchorą. Często występował z nią na ekranie, widzowie doskonale pamiętają ich duet z serialu Daleko od noszy. Jak prywatnie się dogadywali?

Krzysztof Kowalewski: żona

Żoną Krzysztof Kowalewskiego przez ostatnie lata życia była Agnieszka Suchora. Para świetnie się rozumiała nie tylko w życiu prywatnym, lecz także zawodowym.

Oprócz występów na ekranie można ich było zobaczyć na deskach teatrów, gdzie brali udział w licznych spektaklach. Mało kto jednak wie, że zanim zostali parą, aktor był związany z pochodzącą z Kuby tancerką, Vivian Rodriquez oraz aktorką Ewą Wiśniewską.

On i Kubanka poznali się w jednym z warszawskich klubów i podobno od razu między nimi zaiskrzyło. Krzysztof Kowalewski wspominał kiedyś, że ich „romans był płomienny”. Szybko wzięli ślub, a pod koniec lat 60. XX wieku na świat przyszedł ich syn Wiktor.

Pomimo tego, że na świecie pojawił się nowy członek rodziny, polsko-kubańska para postanowiła się rozstać. Tancerka wyjechała do Paryża i z czasem ułożyła sobie życie.

Później Krzysztof Kowalewski związał się z aktorką Ewą Wiśniewską, z którą był aż 21 lat. Swego czasu Pomponik donosił, że para wykupiła sobie nawet razem… miejsce na cmentarzu, aby po śmierci być blisko siebie.

Poważny kryzys przyszedł w 2000 roku, kiedy w życiu aktora pojawiła się dużo młodsza od niego Agnieszka Suchora. Artysta wdał się w romans, o którym było głośno w rodzimym show-biznesie.

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Romans odbił się szerokim echem, tym bardziej że aktor cały czas był z Ewą Wiśniewską. W rozmowie z tygodnikiem Na żywo jedna z pracownic teatru wspominała, że, „między nią [Wiśniewską] a Suchorą doszło do ostrej wymiany zdań w teatralnej garderobie”.

Wszystko jeszcze bardziej się skomplikowało, gdy okazało się, że Agnieszka jest w ciąży. W końcu Krzysztof Kowalewski rozstał się z Wiśniewską, a za żonę pojął Suchorę.

Ich ślub odbył się w 2002 roku, a prasa na każdym kroku podkreślała, że aktorów dzieli ponad 30 lat. Sami zainteresowani nie widzieli w tym problemu, a Agnieszka Suchora w rozmowie z Twoim Stylem wyznała:

Nie przerażała mnie różnica wieku. Minęło już ponad 20 lat, a my wciąż jesteśmy razem – stwierdziła.

Para doczekała się córki Gabrieli, która dzisiaj jest już dorosłą kobietą. Aktor często opowiadał o rodzinie w wywiadach, gdzie czule wypowiadał się o żonie, podkreślając, że jest dla niego wyjątkową kobietą.

Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie – mówił na łamach Polityki.

Zobacz zdjęcia:

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego.

Krzysztof Kowalewski
fot. TRICOLORS/East News

Przez ostatnie 20 lat swojego życia był związany z Agnieszką Suchorą. Dla niej zostawił Ewę Wiśniewską.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl
Poprzedni artykułKobieta przez lata cierpiała. Okazało się, że jest poważnie chora
Następny artykułZapadła w śpiączkę w 26. tygodniu ciąży. Pielęgniarka zrobiła dla niej piękną rzecz
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl