Krzysztof Krawczyk niedawno pożegnał syna najlepszego przyjaciela, teraz znów musi mierzyć się ze stratą bliskiej osoby. 29 listopada zmarł Włodzimierz Wander – polski muzyk, saksofonista, artysta legendarnych zespołów, a także bliski przyjaciel Krawczyka.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kogo stracił Krzysztof Krawczyk
  • Dlaczego to kolejna tragedia w życiu muzyka
  • Jakimi słowami Krzysztof Krawczyk pożegnał zmarłego

Krzysztof Krawczyk na swoim profilu na Facebooku postanowił wspomnieć zmarłego niedawno Włodzimierza Wandera. Muzyk nie ukrywa wielkiego bólu i poczucia straty. Krawczyk razem z Wanderem zagrali mnóstwo koncertów, łączyli Polonię w Chicago.

Zobacz także: Przed chwilą podano tragiczne wiadomości. Nie żyje legenda świata sportu

Krzysztof Krawczyk opłakuje przyjaciela

29 listopada o śmierci Włodzimierza Wandera poinformowała jego córka za pomocą mediów społecznościowych:

 Dzisiaj nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko-Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband – poinformowała Dominika Wikrent.

Zobacz także: Nagle na święta wprowadzono kwarantannę dla Polaków

Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny… Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół. Więcej wspomnień zamieszczę później. Dziękuję z góry za zrozumienie i danie nam czasu potrzebnego do ukojenia żalu po stracie taty – pisała wówczas córka Wagnera.

Informacja o śmierci artysty poruszyła mnóstwo osób. Włodzimierz Wander miał wielu przyjaciół, a w okresie swojej twórczości nawiązał wiele owocnych i legendarnych znajomości. Krzysztof Krawczyk jeździł z Wanderem po świecie i występował u jego boku w Chicago.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Krzysztof Krawczyk: Od wczoraj płaczę

Artysta nie tak dawno musiał zmierzyć się z ogromną stratą. Zmarł syn jego wieloletniego przyjaciela, mężczyzna popełnił samobójstwo. Teraz muzyk przeżywa dodatkową żałobę po przyjacielu.

Na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Krawczyk podzielił się swoim smutkiem z fanami:

– Od wczoraj płaczę i wspominam wspaniałego Włodka Wandera! Zanim postanowiłem wylądować w Ameryce, na dłużej znaliśmy się oczywiście w Polsce. Gwiazda Niebiesko-Czarnych i Polan potem Wanderpol. Z tym ostatnim zespołem wylądował w USA. A kiedy ja tam wylądowałem zawsze wyciągał do mnie pomocną dłoń – wspomina Krawczyk.

Muzyk wspomina swój pobyt w Chicago i wielką pomoc, jaką otrzymał od Włodzimierza Wandera:

– Obok wysokiej klasy muzyka był wspaniałym człowiekiem, pomocnym w osiedleniu się w Chicago. A pamiętacie jego znakomity Club Cardinal? Występowały u niego największe polskie gwiazdy! Włodku brak mi słów, jakimi mam Ciebie pożegnać!? Najprościej: do zobaczenia! – napisał Krawczyk.

Śmierć artysty wstrząsnęła wszystkimi. Wiadomo tylko, że mężczyzna chorował od dłuższego czasu. Zmarł w Chicago w swoim domu.

Zobacz zdjęcia:

Kochani!
Od wczoraj płaczę i wspominam wspaniałego Włodka Wandera! Zanim postanowiłem wylądować w Ameryce na dłużej…

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Czwartek, 3 grudnia 2020

krzysztof krawczyk
TRICOLORS/East News

Włodzimierz Wander był rodzonym bratem słynnej, polskiej prezenterki Bogumiły Wander. 

Włodzimierz Wander jest uznawany za legendę polskiego rock’n’rolla. Jego rola w historii polskiej muzyki jest nieoceniona.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: muzyka.interia.pl

 

 

Poprzedni artykułPoznajecie? Wszyscy Polacy ją uwielbiają, aktorka do dziś zachwyca urodą
Następny artykułWstrząsające nagranie, Bartłomiej Topa mówi o chorobie. Jego wygląd i słowa doprowadzają do łez
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl