Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krzysztof Rutkowski pojedzie wspierać Ukrainę. Czy zamierza walczyć?
Michał Fitz
Michał Fitz 28.02.2022 11:30

Krzysztof Rutkowski pojedzie wspierać Ukrainę. Czy zamierza walczyć?

Krzysztof Rutkowski
MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Krzysztof Rutkowski to znany w całym kraju detektyw, który dysponuje prywatnym arsenałem. Posiada uzbrojoną grupę specjalną, a także bojowe wozy opancerzone. Jak się okazuje, chce ich użyczyć, by pomóc Ukrainie.

Przyznał to w rozmowie z Super Expressem. Czy on sam również zamierza jechać, by walczyć?

Krzysztof Rutkowski pomoże Ukraińcom

Spora część gwiazd swoje wsparcie dla Ukrainy ogranicza do wrzucania podniośle brzmiących postów. Część z nich, jak chociażby Agata Młynarska, decyduje się na przyjęcie uchodźców, co jest dużo bardziej wymierną formą pomocy. Jeszcze o krok dalej poszedł Krzysztof Rutkowski.

Detektyw zdradził, że już jest po wstępnych rozmowach z asystentem ambasadora Ukrainy w Polsce. W ich trakcie zgłosił swoją gotowość do pomocy. Chce wspomóc armię ukraińską swoimi pojazdami pancernymi, które, jak sam twierdzi, obecnie stoją pod biurem i nikomu nie są potrzebne. Tam natomiast mogą się okazać kluczowe. Mało tego, detektyw zamierza wysłać wraz z nimi swoich ludzi i również siebie!

Zadeklarowałem dwa pojazdy bojowe – Tura i Hummera oraz czterech swoich ludzi łącznie ze mną – przyznał Krzysztof Rutkowski.

Warto podkreślić, że w trakcie oblężenia Kijowa prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski powołał do życia ukraińską legię cudzoziemską, która ma zrzeszać i mobilizować ochotników z innych krajów, którzy chcą bronić wolnej Europy.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Wiśniewski udostępnił serię zdjęć swojej żony. Dramatyczny przekaz
  2. Kim są córki Władimira Putina? W sieci krążą zdumiewające informacje na ich temat
  3. Niesamowite, co na scenie TVP zrobiła Rodowicz. Cała Polska ociera łzy wzruszenia

Źródło: se.pl