Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krzysztof Rutkowski wyruszył na pomoc Ukrainie. Zaskoczył Polaków decyzją
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 19.03.2022 14:46

Krzysztof Rutkowski wyruszył na pomoc Ukrainie. Zaskoczył Polaków decyzją

Krzysztof Rutkowski
instagram.com/detektywkrzysztofrutkowski

Najpopularniejszy polski detektyw zakończył już przygotowania do zapowiadanej podróży. Krzysztof Rutkowski ogłosił na Instagramie, że wyruszył już na Ukrainę, czym zaskoczył fanów. Posypały się komentarze.

Krzysztof Rutkowski już na początku marca zapowiedział, że w porozumieniu z władzami Ukrainy przygotowuje pomoc humanitarną dla walczących na o własną ojczyznę sąsiadów. Podczas gdy na granicy trwa akcja rejestrowania i zapewniania uchodźcom bezpieczeństwa, detektyw zgromadził sprzęt militarny i medyczny.

Celebryta zapowiedział, że osobiście dopilnuje konwoju, który wjedzie na teren Ukrainy. W przygotowaniach i wyposażaniu pomagała mu m.in. firma JBF group, która miała dostarczyć środki medyczne i podstawowy sprzęt.

Krzysztof Rutkowski już wyjechał. Decyzja zaskoczyła fanów

Mimo wyraźnej mobilizacji, uzewnętrznianej w kolejnych wpisach, po dwóch tygodniach fani zaczęli wykazywać oznaki zniecierpliwienia. Krzysztof Rutkowski wrzucał kolejne zdjęcia, przedstawiające prężne przysposabianie do wyprawy, a w komentarzach coraz częściej pojawiały się uszczypliwości i pytania, czy detektyw dojedzie, zanim wojna się skończy.

Krytycznym okiem spoglądano nie tylko na dłużące się przygotowania, ale też na stylizację celebryty, która według niektórych internautów była nieadekwatna do sytuacji. Mimo iż w jednym z ostatnich postów pojawiła się zapowiedź, że ekipa wyruszy już w piątek 18 marca, fani nie wydawali się przekonani. Zapewne nie bez wpływu pozostał fakt, że w międzyczasie śledczemu udało się zapobiec próbie wyłudzenia pieniędzy od poznańskiego muzyka.

Aż tu nagle, nieoczekiwanie, na Instagrama zawitało zupełnie nowe zdjęcie. Krzysztof Rutkowski zamienił kowbojki na oficerki i pokazał zdjęcie z trasy. W tle widać dwa opancerzone samochody, a z relacji celebryty wynika, że łącznie aut jest 5.

Krzysztof Rutkowski poinformował wszystkich zniecierpliwionych, że sama odprawa sprzętu zajęła wiele czasu. Tym razem zaskoczeni fani prawie nie krytykowali — kilka osób pokusiło się o własne porady dotyczące podróży, a nawet wyraziło aprobatę w stosunku do inicjatywy i życzyło szerokiej drogi oraz rychłego powrotu.

My także życzymy wyprawie bezpieczeństwa.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nikt już nie ma wątpliwości. Marcin Hakiel podjął życiową decyzję, dla nowego wizerunku robi wiele
  2. Jutro w „Pytaniu na śniadanie” pojawią się niezwykli goście. Będzie wielkie świętowanie
  3. Fani oniemieli na widok najnowszego zdjęcia Adriany Kalskiej. „Ten Roznerski to nie wie co miał”