Krzysztof Sapkowski nie żyje. Mimo że jego niespodziewana śmierć miała miejsce już kilka tygodni temu, tragiczna wiadomość dopiero teraz dotarła do opinii publicznej. Andrzej Sapkowski napisał „Wiedźmina” właśnie dla niego. Co się stało? 

To smutny dzień dla wszystkich wielbicieli polskiej literatury fantastycznej. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Sapkowski nie żyje. Syn Andrzeja Sapkowskiego, autora bestsellerowej sagi o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii, miał zaledwie 47 lat. Dlaczego odszedł tak nagle i w młodym wieku? Pisarz przez wiele tygodni nie był w stanie przekazać fanom tej przerażającej wiadomości. Zdobył się na to dopiero teraz i w szczególnych okolicznościach

Krzysztof Sapkowski nie żyje. Co się stało?

Jak podaje portal se.pl, Andrzej Sapkowski przez długi czas nie podawał do wiadomości publicznej, że Krzysztof Sapkowski nie żyje. Pisarz zdobył się na nieoczekiwane wyznanie przy okazji pisania tekstu dla czasopisma Nowa Fantastyka, poświęconego swojemu koledze po fachu, Maciejowi Parowskiemu. W artykule pojawiło się znaczące zdanie:

— Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło — cytuje Andrzeja Sapkowskiego portal se.pl. 

To właśnie Krzysztof Sapkowski nakłonił ojca do rozpoczęcia pracy nad książką o wiedźminie. Wszystko zaczęło się, gdy Krzysztof spostrzegł w magazynie Fantastyka, którego był regularnym czytelnikiem, ogłoszenie o konkursie na opowiadanie. Postanowił namówić swojego tatę, by spróbował swoich sił w rywalizacji. Andrzej Sapkowski uległ prośbom syna i wysłał opowiadanie, którego bohaterem był właśnie Geralt z Rivii. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim był Krzysztof Sapkowski?

Krzysztof Sapkowski był jedynym synem Andrzeja Sapkowskiego i jego pierwszej żony. Mężczyzna dzielił z ojcem zamiłowanie do literatury fantastycznej.

Według ustaleń portalu gazeta.pl Krzysztof Sapkowski był poetą i tłumaczem, który debiutował tomikiem Orchidea dla Lilith. Część utworów stworzył pod żeńskim pseudonimem Katarzyna Frene. Współzałożyciel magazynu Nowy Talizman

Informacja, że Krzysztof Sapkowski nie żyje, została jeszcze raz potwierdzona przez redakcję Nowej Fantastyki w rozmowie z Andrzejem Sapkowskim. Na razie pisarz zdecydował się nie ujawniać, jaka była przyczyna śmierci jego jedynego dziecka.

Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół zmarłego. 

krzysztof sapkowski nie zyje
fot. pl.wikipedia.org

Krzysztof Sapkowski nie żyje. Jedyny syn autora Wiedźmina miał 47 lat. 

krzysztof sapkowski nie zyje
fot. screen z youtube.com

Mimo że Krzysztof Sapkowski zmarł na początku czerwca, jego ojciec ujawnił tragiczną informację dopiero teraz. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda podjęła ważną decyzję. „Przestałam pić alkohol, bo mój mąż nie pije”
  2. Barbara Kurdej-Szatan skomentowała odejście z TVP: ”Można było zrobić to w bardziej elegancki sposób”
  3. Syn Kasi Nosowskiej zaręczył się. Jego teściowa to znana dziennikarka
  4. Turystki chciały zrobić zwykłe selfie. Uwieczniły na zdjęciu coś, co pomogło schwytać przestępczynię
  5. Mama była przerażona mieszkaniem syna. Gdy weszła do środka ścięło ją z nóg

źródła: se.pl, gazeta.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.