Zawieszony w połowie września dziennikarz TVN24 – Krzysztof Skórzyński nie wróci do pracy redakcyjnej w „Faktach” oraz nie będzie się więcej zajmował tematami, które powiązane są z polityką – wynika z przekazanego przez stację oświadczenia. Decyzja ma związek z tak zwaną aferą mailową.

Decyzja TVN w sprawie Skórzyńskiego

Komunikat w sprawie wieloletniego redaktora został opublikowany na Twitterze newsroomu TVN24.

– W związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym, wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery – napisano.

Nie wróci on tym samym do relacjonowania bieżących wydarzeń w „Faktach” oraz nie poprowadzi więcej autorskiego programu „Sprawdzam” (który w ostatnich tygodniach był zastępowany innym formatem).

Decyzja to skutek tak zwanej afery mailowej, związanej z wyciekiem korespondencji ministra w rządzie PiS – Michała Dworczyka. W kilku wiadomościach pojawia się bowiem nazwisko Krzysztofa Skórzyńskiego. Miał on – między innymi – konsultować medialne wypowiedzi szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sam dziennikarz zaprzeczył podobnym praktykom w wydanym oświadczeniu, w sieci szybko pojawiły się jednak kolejne maila jego autorstwa. Stacja podjęła wtedy decyzję o zawieszeniu.

Źródło: Pomponik

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę

Redaktor