Ksiądz napisał do trzynastolatki wiadomość, która odbiła się szerokim echem zarówno w sieci, jak i społeczeństwie. Myślał, że nikt się nie dowie, a korespondencja będzie ich słodką tajemnicą. Kiedy treść SMS-a ujrzała światło dzienne, mężczyzna został niezwłocznie wydalony z parafii.

Według doniesień wrocławskiej Gazety Wyborczej ksiądz Mariusz J. od niedawna pełnił posługę w parafii w Ząbkowicach śląskich, położonych w województwie dolnośląskim. Matka 13-letniej dziewczynki dostrzegła, że duchowny pisze wiadomości do jej córki. Mężczyzna najprawdopodobniej przygotowywał ją do bierzmowania. Kiedy tylko zobaczyła treść SMS-ów, natychmiast złożyła na niego doniesienie.

Ksiądz napisał SMS do trzynastolatki

W momencie, gdy matka zobaczyła treść korespondencji, wiedziała, że nie może przejść obok tego zajścia obojętnie. Ksiądz w jednej z wiadomości napisać miał, że nastolatka jest niezłą kocicą. Wówczas został niezwłocznie wydalony z parafii, w której przebywał.

-Matkę zaniepokoiła korespondencja córki z osobą duchowną- mówił dla portalu wroclaw.wyborcza.pl Tomasz Orepuk, szef świdnickiej prokuratury okręgowej.

Ksiądz
pixabay.com @christianw

Matka dodatkowo zgłosiła, że w trakcie jednej z wycieczek duchowny miał przytulać i całować dziewczynę. Po przesłuchaniu innych uczennic oraz ich rodziców nikt nie potwierdził doniesień kobiety. Oprócz tego znaczna część korespondencji między księdzem Mariuszem J. a trzynastolatką została skasowana.

Sprawa została umorzona

Wiadomości, którym przyjrzeli się śledczy, nie dawały podstaw, aby postawić księdzu jakiekolwiek zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich umorzyła więc sprawę. W czasie śledztwa potwierdzony został jedynie fakt, że kontakt przez wiadomości faktycznie miał miejsce.

Dodajmy, że matka 13-latki przed złożeniem donosu na policję, udała się do kurii Świdnicy. Po trzeciej interwencji 35-letni ksiądz został przeniesiony do domu emeryta.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ksiądz
unsplash.com @joshapplegate

Ksiądz został wydalony z parafii i przeniesiony do domu emeryta.

Ksiądz
unsplash.com @jcosens

Wiadomości odkryła matka nastolatki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy
  2. Ślub znanego sportowca w Hiszpanii. Żoną została jego menadżerka
  3. 8-latek przyniósł zadanie domowe, które przerosło rodziców. Nikt nie wie, jak je rozwiązać
  4. Córka znanego piłkarza nie żyje. 2-latka odeszła nagle
  5. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.