Ksiądz po niedzielnych protestach m.in. w kościołach postanowił zamieścić szokujący wpis. Jego słowa wywołały wiele dyskusji i wzbudziły sporo kontrowersji. Swoje słowa skierował do internautów w mediach społecznościowych. Przekroczyliście kolejną granicę i znaleźliście się po stronie barbarzyństwa — napisał.

Dzisiaj w całym kraju obywatele niezgadzający się z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego protestowali nie tylko na ulicach, lecz także w kościołach. Ksiądz Daniel Wachowiak w swoich mediach zamieścił wpis, który poruszył wielu internautów. Niektórzy są wściekli.

Ksiądz Daniel Wachowiak: wpis na Twitterze

W czwartek 22 października zapadał kontrowersyjny wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznych. Organ sądowniczy orzekł, że usuwanie ciąży ze względu na poważne wady płodu jest niezgodne z konstytucją RP.

W piątek tysiące Polek i Polaków wyruszyło na ulice, aby zaprotestować. W niedzielę manifestujący strajkowali również w kościołach, zakłócając porządki mszy świętych.

Jeden z księży postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie. Nie krył się przy tym ze swoimi negatywnymi emocjami. Jak podaje portal o2.pl ksiądz Daniel Wachowiak prezbiter Archidiecezji Poznańskiej był już wcześniej znany ze swoich kontrowersyjnych wpisów i poglądów.

W 2018 roku pomysł wprowadzenia w Poznaniu 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego miał porównać do Sodomy. Teraz również skomentował bieżące wydarzenia w kraju. Jednak chyba mało kto przypuszczał, że zrobi to w podobny sposób.

Po niedzielnych wystąpieniach protestujących Twitter duchownego zapełnił się różnego rodzaju wpisami oraz relacjami. Jeden z nich szczególnie przykuwa uwagę.

— Jakakolwiek tolerancja u normalnych wobec pseudomanifestantów spada do zera! Czym innym protesty, czym innym czysta barbaria. Domagać się wysłuchania z powodu własnych poglądów, to co innego, niż agresywne straszenie tych, którzy posiadają inny światopogląd. Dno — napisał w mediach społecznościowych.

— Przekroczyliście kolejną granicę i znaleźliście się po stronie barbarzyństwa, które bierze przykład z Judasza. Obyście zdążyli się nawrócić — dodawał w innym wpisie.

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Mamy oficjalną odpowiedź Kościoła na protesty kobiet. Ręce opadają
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Ksiądz Daniel Wachowiak: internauci się nie zgadzają

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy, internauci nie zgadzają się z opinią księdza. Uważają, że profanacją jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego oraz, według nich, szerząca się w Kościele pedofilia.

Niektórzy odważyli się na to, aby zarzucić duchowieństwu powiązania polityczne oraz zawierania umów z jedną z partii. Rozgorzała tam prawdziwa dyskusja, a głosy w sprawie są podzielone.

A wy co myślicie o jego wpisach? Przesadził? Do całej sprawy odniósł się również Episkopat w swoim Oświadczeniu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ksiądz Daniel Wachowiak nazwał akcje w kościołach profanacją.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Zaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodne
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
  7. Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama Gessler

Źródło: twitter.com, o2.pl

 

Poprzedni artykułMagda: „Mój chłopak pobił mnie w szale. Teraz przeprasza, czy powinnam mu wybaczyć?
Następny artykułKotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl