Pewien ksiądz z parafii w miejscowości Ropica Polska (woj. małopolskie) wystosował do swoich wiernych, przystępujących do sakramentu bierzmowania skandaliczną prośbę i apel. Wymaga, by podpisali dokument, którym oświadczą brak poparcia postulatów Strajku Kobiet. Jeśli tego nie zrobią, mogą spotkać się z odmową udzielenia sakramentu.

Dokument ze skandaliczną prośbą kapłana został opublikowany przez jednego z mieszkańców Ropicy Polskiej w mediach społecznościowych. Ksiądz wywołał swoją prośbą ogromne oburzenie, a sprawa rozeszła się po całym kraju.

Ksiądz wymaga od wiernych potwierdzenia braku poparcia postulatów Strajku Kobiet

Księża w Polsce niejednokrotnie wzbudzali kontrowersje, jednak duchowny w Ropicy Polskiej przeszedł samego siebie. Już wkrótce wierni przystąpią do sakramentu bierzmowania w tamtejszej parafii. Jednak, by został im udzielony pierwotnie zobowiązani są podpisać oświadczenie, w którym oznajmiają brak poparcia wobec postulatów Strajku Kobiet.

Ja, niżej podpisany(a) kandydat (kandydatka) do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. strajku kobiet: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia – czytamy w przygotowanym przez księdza oświadczeniu.

Z kolei dalej można znaleźć deklarację, w której kandydat ma oświadczyć, że skasował ze swoich social mediów jakiekolwiek treści mogące popierać Strajk Kobiet lub wskazać dzień, kiedy podejmie się usunięcia.

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO – brzmi oświadczenie.

Duchowny odmówił komentarza

Sprawa odbiła się bardzo głośno w mediach całego kraju i trwa dochodzenie, dlaczego ksiądz chce, by młodzież przystępująca do bierzmowania, złożyła taki dokument. Jak podaje portal gorlice24.pl kartki od duchownego znalazły się w domach Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej, a co więcej, brak podpisania dokumentu może się wiązać z odmową udzielenia sakramentu.

Na tym jednak nie koniec. Portal wiadomosci.gazeta.pl informuje, że Onet próbował skontaktować się z bohaterem niniejszego artykułu, jednak miał odmówić komentarza. Co więcej, miał on tłumaczyć, że nie będzie udzielać informacji bez zgody biskupa mediom, które nie są katolickie.

W ostatnim czasie dochodziło do wielu kontrowersji z udziałem księży. Jedna z nich miała miejsce w Poznaniu, kiedy to ksiądz Michał Woźnicki w bardzo negatywnych słowach wypowiedział się na temat dwóch piosenkarek: Beaty Kozidrak i Maryli Rodowicz. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Podobnie było przed kolędą, kiedy to jeden z księży powiedział, jakiej kwoty oczekuje od wiernych w kopercie, za wizytę w ich domach. To naprawdę oburzająca sprawa.

Zobacz zdjęcie:

Ksiądz
fot. twitter.com/FerenczakS

Ksiądz w miejscowości Ropica Polska wystosował do swoich wiernych oświadczenie, w którym mają potwierdzić brak poparcia postulatów Strajku Kobiet w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl