Ksiądz wpadł na pewien nieco szalony pomysł, który pozwoli mu obejść zamknięcie cmentarzy. Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał, że w dniach 31 października-2 listopada nekropolie nie będą miały otwartych bram dla odwiedzających. Jednak duchowny ma na to swój sposób. Będzie otwarty — napisano na Facebooku.

Pewien ksiądz znalazł sposób na to, aby ominąć zakaz premiera dotyczący zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych oraz dzień przed i po tym święcie. Jego pomysł udokumentowano na Facebooku.

Ksiądz wpadł na pomysł obejścia nakazu zamknięcia cmentarzy

W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach rząd postanowił podjąć decyzję o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada. Taka decyzja nie spodobała się wielu politykom oraz Polakom.

Jednak mało kto by się chyba spodziewał, że tak szybko powstaną pomysły jak ten nakaz ominąć. Nieco szalony sposób znalazł pewien ksiądz z parafii w Ksawerowie (województwo łódzkie).

Jak informuje nas portal se.pl, duchowny powołał specjalną komisję, która przemianowała cmentarz na… park cmentarny. Chyba mało kto spodziewałby się takiej decyzji. Trzeba przyznać, że proboszczowi nie brakuje kreatywności.

— Dla wszystkich zainteresowanych. Proboszcz Parafii w Ksawerowie utworzył komisję, która dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc „Park” będzie otwarty — napisano na stronie Spotted: Ksawerów.

Wszystkich Świętych 2020: zamknięte cmentarze

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy 21 897 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Podobne statystyki padały już od kilku dni. Dlatego właśnie rząd zdecydował się na zamknięcie cmentarzy pomimo tego, że wcześniej zastrzegał, iż tego nie zrobi.

— Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach rzeczywiście wiele osób poniosło śmierć — mówił na piątkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

W komentarzach pod postem pojawiło się wiele skrajnych opinii. Zdania co do oceny działalności księdza są mocno podzielone. Niektórzy nie szczędzili pochwał, uważając, że duchowny postąpił bardzo mądrze. Są jednak i tacy, którzy widzą negatywne aspekty tej decyzji. Na razie nie wiadomo, jak na ten pomysł zareagują władze.

Niektórzy internauci zwrócili uwagę, że według polskiego prawa jedynymi miejscami grzebalnymi w naszym kraju są cmentarze, a nie żadne tereny zielone, jak np. właśnie parki czy skwery.

Przeciwnicy tego pomysłu wskazują również na to, że takie działania doprowadzają tylko do jeszcze głębszego podziału społeczeństwa oraz niepotrzebnych awantur.

— Nie uważam, że decyzja rządu była słuszna, powinni ogłosić to wcześniej, ale to co robi ksiądz z Ksawerowa doprowadzi tylko do awantur pod cmentarzem między ludźmi, proboszczem, a policją […] — można przeczytać w komentarzach.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Jeden z cmentarzy przemianowano na park cmentarny.

Źródła: se.pl, facebook.com, twitter.com 

Poprzedni artykułJak dbać o włosy blond? Sprawdzone porady
Następny artykułKosmetyki z probiotykami – dla kogo są odpowiednie?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl