Lelum.pl > Samo Życie > Ksiądz na komunii zadał chłopcu pytanie. Odpowiedź powala, cały kościół ryknął śmiechem
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 29.05.2023 22:01

Ksiądz na komunii zadał chłopcu pytanie. Odpowiedź powala, cały kościół ryknął śmiechem

ksiądz i dzieci
fot. Youtube/@landterror

W jednej z polskich parafii, podczas pierwszej Komunii Świętej ksiądz zadał chłopcu dość łatwe pytanie. Odpowiedź, która padła z ust dziecka mocno go jednak zdziwiła i raczej nie spodziewał się takich słów. Śmiechem wybuchli wszyscy zgromadzeni w kościele.

Całość została uwieczniona na nagraniu i podbija media społecznościowe. Wielu internautów skomentowało filmik, który zbiera niemal same pozytywne opinie.

Ksiądz przypomniał podczas Komunii o ważnej rzeczy

Komunia to dla dzieci stresujący dzień, pomimo tego, że poprzedzają go długie i żmudne przygotowania. Uczniowie często uczą się formułek, które potem wygłaszają podczas uroczystości. Tak właśnie zrobił Brajan, o czym oddał księdzu mikrofon.

Duchowny poprosił chłopca i stojącą obok niego koleżankę, aby zwrócili się w stronę rodziców i spytał jedną z dziewczynek, czy dobrze się czuje. Ta przyznała, że tak, po czym kapłan przypomniał wszystkim zgromadzonym w świątyni, że najlepszym przyjacielem ludzi jest Jezus.

Żona Roberta Górskiego to absolutna piękność. Dzieli ich olbrzymia różnica wieku

Zabawna odpowiedź dziecka na pytanie księdza

Następnie kapłan zwrócił się do Brajana i jego również zapytał o to, czy jest smutny. Podobnie jak jego koleżanka chłopiec odpowiedział, że nie. Miał on przyjąć pierwszy raz Komunię Świętą, jednak ksiądz uprzedził wszystko jeszcze jednym pytaniem.

Duchowny spytał chłopca o to, kto jest najlepszym przyjacielem ludzi. Brajan bez namysłu odpowiedział, że… Waldek. Można założyć, że jest to jeden z kolegów chłopca ze szkoły.

Chłopiec szybko zreflektował się po pytaniu księdza

Śmiechu powstrzymać nie mógł nie tylko ksiądz, ale także inne osoby zgromadzone w kościele. Po chwili uśmiechu kapłan ponowił pytanie do Brajana, a ten odpowiedział już w sposób, jakiego pierwotnie się spodziewano, czyli “Pan Jezus”.

Być może pomogła mu pani siedząca w pierwszej ławce przed ołtarzem, która prawdopodobnie jest katechetką. Kobieta po odpowiedzi chłopca zaczęła coś do niego mówić, po czym ten się poprawił.

dzieci na komunii.jpg
fot. Youtube/@landterror
Tagi: ksiądz