Lelum.pl

fot. Marek BAZAK/East News

Ksiądz powiedział odrażające słowa 16-latce. Wszystko podczas spowiedzi

3 Marca 2023

Autor tekstu:

Marcin Gałązka

Post Roberta Biedronia o przebiegu jednej ze spowiedzi odbił się szerokim echem. W komentarzu swoją historią podzieliła się także pewna kobieta. Ksiądz miał skierować w jej stronę oburzające słowa.

Na swoim profilu na Facebooku polityk przytoczył rozmowę jednej nastolatki z księdzem podczas spowiedzi. Jest to fragment relacji Instagramowej Mai Bohosiewicz, która przekazała dalej historię Marty Śliwickiej.

Oburzające pytanie księdza podczas spowiedzi

Gdy kobieta miała 15 lat ksiądz spytał się jej o to jak jej stosunki z chłopcami. Zdaniem Biedronia warto było nagłośnić tę sprawę i przekazać dalej. W komentarzach zawrzało. Swoją traumatyczną historią podzieliła się pani Elżbieta:

Miałam 16 lat, gdy podczas spowiedzi ksiądz (paulin na Jasnej Górze) zbliżył twarz do kraty i powiedział: nie odsuwaj się dziecko bo chciałbym zobaczyć twoje śliczne cycuszki. Wstałam i wyszłam. Od tamtej pory minęło już 60 lat, do kościoła chodzę tylko wtedy gdy mnie przymuszają okoliczności typu śluby, chrzty ew. pogrzeby i czuję się z tym bardzo dobrze.

Marta Manowska

Marta Manowska ma „czas pożegnań”. Kończy piękną egzotyczną wyprawę

CZYTAJ DALEJ

Internauci komentują słowa księdza podczas spowiedzi

Komentarz pani Elżbiety pobudził do jeszcze bardziej zagorzałej dyskusji. Wielu internautów powątpiewało w jej słowa i pytała o dowody w tej sprawie. Kobieta odpowiedziała:

Dowodem na to jest tylko moja pamięć i doznanie. Tkwi to we mnie już tyle lat i pamiętam wszystko z tym związane, nawet jak byłam wtedy ubrana i jaka była pogoda. I pamiętam, co mi wtedy powiedział mój tata, gdy się o tym dowiedział. Wystarczy niedowiarku? I jeszcze jedno. Nie należę do świata celebrytów, żeby pisać byle zaistnieć.

Krytyczne podejście internautó do spowiedzi

Inne komentarze pod postem brzmią:

Dlatego zakończyłam moje spotkania w konfesjonale w 4. klasie podstawówki i żadna babcia, ani matka nie była w stanie mnie zmusić. I tak jestem szczęśliwą osobą od prawie 60 lat i zdania nie zmieniłam.

A ile dzieciaków nie przyzna się co usłyszało podczas spowiedzi! Boją się i wstydzą. To powinno być zakazane!

Miałam dwadzieścia kilka lat kiedy mój tata zginął w tragicznym wypadku. Dzień przed pogrzebem udałam się do spowiedzi, ksiądz wiedział kim jestem i co się stało. Całą spowiedź interesował go tylko fakt, że mieszkam z moim wieloletnim partnerem bez ślubu. Ja ledwie żywa, w szoku ledwo się trzymałam. A on natrętny drążył sprawę mojego związku. Fakt, ze mój ojciec miał być pochowany następnego dnia nie interesował go za to wcale. Była to moja ostatnia spowiedź w życiu. Nigdy więcej.

Źródło: o2.pl

Benedykt Radecki

Nie żyje Benedykt Radecki. Zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie

CZYTAJ DALEJ
Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr skomentował wyrok sądu w swojej sprawie. Zaskakujące słowa

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ksiądz

Podobne artykuły

Nowości

Nie żyje prof. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej. Z uczelnią był związany od 50 lat
Czytaj więcej >

Nowości

Ewa Krawczyk walczyła z jednym nawykiem Krzysztofa latami, nie chciała, żeby się z niego śmiali. Po śmierci wszystko wyznała
Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Adam Bronikowski. "Ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta"
Czytaj więcej >

Nowości

Adam Małysz zdruzgotany stanem żony Dawida Kubackiego. Przekazał, co czuje
Czytaj więcej >

Nowości

Kasjerka zwróciła uwagę starszej pani. Takiej reakcji się nie spodziewała, można zapaść się pod ziemię
Czytaj więcej >

Nowości

Jacek Wójcik wyjmował zakupy. Kaźmierska zastygła, widząc co zrobił po chwili
Czytaj więcej >
Marcin Gałązka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]