Lelum.pl > Nowości > Ksiądz przerwał panu młodemu kiedy wypowiadał słowa przysięgi. Zobaczył, co robi. Stres wziął górę
Michał Fitz
Michał Fitz 26.09.2023 13:13

Ksiądz przerwał panu młodemu kiedy wypowiadał słowa przysięgi. Zobaczył, co robi. Stres wziął górę

ksiądz
fot. CanvaPro; tiktok.com/mariuszczuprynia7

Ślub to dla wielu osób najważniejszy moment w ich życiu. Nawet jeśli tak nie uważają, nowożeńcy muszą przed pełnym gości kościołem wyznać sobie miłość, a to już samo w sobie może być stresujące. Reakcja jednego z księży na nerwy pana młodego podbija sieć.

Ksiądz przeprowadza próbę ślubu

W trakcie ceremonii zaślubin państwo młodzi i tak powtarzają słowa przysięgi po szepczącym księdzu. Nie uczą się ich na pamięć, by z nerwów nie wykazać się wesołą twórczością, która mogłaby się okazać w takiej sytuacji niestosowna.

Księża ponadto robią więc także próby, często tuż przed ceremonią na zakrystii. To pozwala nie tylko przećwiczyć tekst przysięgi, ale także nieco się z nią oswoić i tym samym odstresować.

Absurdalna scena podczas chrztu. Ksiądz zapytał rodziców o co proszą Kościół dla córki? Odpowiedź wyprowadziła go z równowagi

Ksiądz strofuje pana młodego

Na opublikowanym na TikToku filmiku widać, jak pewien ksiądz ćwiczy z parą młodą przysięgę. Ci są ewidentnie spięci. Duchowny wręcz przeciwnie, bo dla niego to niemal chleb powszedni. Gdy pan młody zaczyna mówić tekst z oczami wbitymi z nerwów w podłogę, ksiądz momentalnie mu przerywa.

Patrz na nią, bo ci zaraz dam!

Reprymenda była na tyle stanowcza, ale przy tym zabawna, że wbiła się mężczyźnie do głowy i później patrzył już ukochanej prosto w oczy. Niewątpliwie pomogło też ojcowskie pogrożenie palcem.

Ksiądz zachwalany przez internautów

Na nagraniu widać, że ksiądz zdecydowanie zyskał sympatię pary młodej, a przy okazji też jej wdzięczność, bo w końcu rozładował nowożeńców ze zbędnego napięcia. Nic więc dziwnego, że internauci wprost nie mogli się go nachwalić w sekcji komentarzy.

  • Super kapłan
  • Takich księży w Kościele potrzeba
  • Chce mieć go na swoim ślubie
  • Super ksiądz z poczuciem humoru
  • Taki ksiądz to skarb
Tagi: ksiądz