Lelum.pl > Nowości > Ksiądz zażartował z 800+, w sieci aż zawrzało po tym, co zrobił na oczach wszystkich
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 21.09.2023 14:20

Ksiądz zażartował z 800+, w sieci aż zawrzało po tym, co zrobił na oczach wszystkich

pieniądze, ksiądz
Ksiądz nagrał kontrowersyjne wideo, które wywołało oburzenie w sieci. Fot. tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest duchownym, który w mediach społecznościowych doczekał się sporej popularności. Jego filmiki oglądane są przez tysiące osób. Najnowsze wideo wywołało jednak oburzenie wśród wielu osób. Internauci nie przebierali w słowach, w komentarzach powiedzieli, co o tym myślą.

Popularny ksiądz z TikToka wywołała zamieszanie swoim nowym filmem

Media społecznościowe stały się dla wielu księży idealną okazją, by dotrzeć do młodzieży i wiernych w inny sposób niż z ambony. W dobie kryzysu Kościoła, gdy coraz więcej osób decyduje się porzucić wiarę, duchowni robią wszystko, by na nowo przyciągnąć wiernych. 

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zaistniał na TikToku, gdzie odpowiadana na pytania internautów i dzieli się dogmatami wiary w przystępny i nieraz zabawny sposób. Na platformie śledzi go niemal 300 tys. osób. Jednak najnowszy filmik duchownego sprawił, że w sieci zawrzało. Wszystko dlatego, że ksiądz pozwolił sobie na nieco kontrowersyjny żart na temat słynnego świadczenia na dzieci, które wprowadził rząd.

Brzuszek rośnie w szalonym tempie! Żona Sławomira wstawiła fenomenalne ujęcia z gwiazdą, wygląd zachwycił fanów obu pań

Ksiądz nagrał filmik o świadczeniu 800+

Filmiki księdza Piotra Jarosiewicza na TikToku cieszą się dużą popularnością. Zarówno wierni, ale i osoby, które sceptycznie podchodzą do wiary katolickiej, zadają mu liczne pytania odnośnie Kościoła. Duchowny zawsze chętnie na nie odpowiada, a co więcej, robi to w bardzo przystępny, a często także zabawny sposób.

Na jednym z nowych wideo ksiądz Jarosiewicz postanowił nagrać swoją wersję popularnego trendu, który obecnie podbija TikToka. Pokusił się również, aby zażartować ze świadczenia 800+ na dziecko, które ma zastąpić obecne 500+. 

Kiedy jest 800+, a Ty jesteś księdzem i nie masz dzieci… Pozdrawiam rodziców i życzę dużo sił w codzienności dla dzieci – napisał na filmiku. 

Okazuje się, że specyficzne poczucie humoru duchownego nie każdemu przypadło go gustu…

Pod filmikiem księdza rozpętała się burza

Żart księdza Piotra Jarosiewicza o słynnym zasiłku na dzieci podzielił internautów. Niektórzy gratulowali mu pomysłowości, ale również dystansu — trzeba przyznać, że nie każdy duchowny odważyłby się zamieścić w internecie tak kontrowersyjny filmik. 

Z drugiej strony, pod wideo pojawiło się mnóstwo sceptycznych komentarzy. Niektóre osoby postanowiły powiedzieć wprost, co sądzą o tym dzielącym społeczeństwo temacie…

  • Są księża, co mają dzieci.
  • Księża dopiero mają forsę.
  • Kiedy jest 800plus, a ty nie masz dzieci, a rząd jedyne, co ci daje, to podniesione podatki
Tagi: ksiądz