Sławomir Pawlik z organizacji „Stop Cmentarnemu Wyzyskowi” poinformował w rozmowie z „tvn24.pl”, że cmentarz w Brzezinach w woj. łódzkim zostanie pozbawiony ławek przy grobach. Zarządzająca nekropolią Archidiecezja Łódzka miała wydać powiadomienie, że są one niezgodne z regulaminem cmentarza.

To nie pierwszy raz kiedy mieszkańcy, chowający tam swoich bliskich skarżą się na zarządzanie cmentarzem i związane z pochówkiem koszta.

Cmentarz w Brzezinach zostanie pozbawiony ławek przy grobach

Po raz pierwszy stawki na cmentarzu w Brzezinach zostały podwyższone przez Archidiecezję Łódzką w 2019 roku. Właśnie wtedy rozmówca wcześniej wspomnianego portalu zdecydował o założeniu organizacji „Stop Cmentarnemu Wyzyskowi”, którą wspiera coraz więcej mieszkańców.

W 2019 roku w Brzezinach pochowałem ojca i wydałem blisko pięć tysięcy złotych. Za taki sam grób w oddalonych o niecałe 10 kilometrów Koluszkach zapłaciłbym mniej co najmniej o półtora tysiąca – powiedział Sławomir Pawlik w rozmowie z „tvn24.pl”.

Tymczasem tamtejsza Archidiecezja wydała zawiadomienie, że cmentarz w Brzezinach zostanie pozbawiony ławek przy grobach, gdyż mają one być niezgodne z jego regulaminem. Zdaniem wiernych jest to zwykła zemsta kurii za sprzeciw wobec zachłanności księży.

To zwykła złośliwość księży, którzy chcą się zemścić za to, że mieszkańcy otwarcie krytykowali zachłanność księży i potworną drożyznę cmentarną – dodawał.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: tvn24.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl