Księżna Norwegii, zaledwie 45-letnia monarchini Mette-Marit, rok temu dowiedziała się, że jest śmiertelnie chora. Choć choroba została wykryta wcześnie, to nie ma na nią lekarstwa i można jedynie walczyć o dodatkowe miesiące życia. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła całą Norwegią.

Księżna Mette-Marit zmaga się z chorobą, która pozwoli jej przeżyć maksymalnie pięć lat. Norwedzy są zrozpaczeni. Ich ukochana księżna, która pomagała wielu osobom, sama nie może liczyć na żadną pomoc. Zawsze aktywna i pełna energii gaśnie z dnia na dzień.

Na co choruje Mette-Marit?

Mette-Marit choruje na samoistne włóknienie płuc. Choroba sprawia, że człowiek ma coraz większe problemy z oddychaniem, aż w końcu umiera, dusząc się. Jej przyczyny nie są znane, a królowa nie jest statystyczną osobą na nią cierpiącą. Zwykle są to mężczyźni po 60. roku życia.

Żona następcy norweskiego tronu zauważyła u siebie niepokojące objawy takie jak duszności, kaszel i zawroty głowy. Początkowo jej nieobecność na oficjalnych wyjazdach czy uroczystościach była tłumaczona przeziębieniem. Mieszkańcy wierzyli, że to jedynie efekt przemęczenia. Niestety, diagnoza lekarzy była druzgocąca.

Księżna Norwegii ma niewiele czasu

Profesor Kristian Bjøro przekazał księżnej tragiczne wieści. Lekarstwo na samoistne włóknienie płuc nie istnieje, można jedynie opóźniać objawy. Choroba od momentu wykrycia zwykle pozwala przeżyć od trzech do pięciu lat. Mette-Marit została zdiagnozowana rok temu. Zapowiedziała, że dopóki będzie mogła, chce wypełniać wszelkie książęce obowiązki i mieć kontakt z obywatelami. Zamierza też poddać się eksperymentalnej terapii.

Choroba księżnej to ogromna tragedia dla trójki dzieci kobiety 13-letniego Sveree, 15-letniej Ingrid i 22-letniego Mariusa, a także dla jej wszystkich rodaków, którzy pokochali ją i uznali za idealną monarchinię. Mette-Marit jest doceniana przede wszystkim za swoją otwartość, ciepło i działalność charytatywną. Wspólnie z mężem, księciem Haakonem założyła fundację wspierającą chorych na AIDS. Cały czas prowadzi konto na Instagramie, gdzie pokazuje, że wciąż jest aktywną osobą i pomimo choroby nie rezygnuje z pasji, jaką są podróże. W ten sposób daje Norwegom nadzieję, że będzie z nimi jak najdłużej.

ZOBACZ ZDJĘCIA KSIĘŻNEJ:

KSIĘŻNA
instagram.com/crownprincessmm

Księżna Norwegii jest śmiertelnie chora.

księżna
instagram.com/crownprincessmm

Żonę następcy tronu zdiagnozowano rok temu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Resort zabrał głos w sprawie 500 plus. Wiemy, kto nie dostanie pieniędzy
  2. Dziewczyna postawiła mu ultimatum: albo ona, albo kot! Chłopak wysłał jej to zdjęcie
  3. Staruszka chciała ostatni raz zobaczyć swojego ukochanego kota. Ich spotkanie wzruszyło cały szpital
  4. Każdego ranka przed drzwiami domu znajduje piękne różowe kwiaty. Nie może ukryć wzruszenia, gdy dowiaduje się kto je tam zostawia
  5. To musiało doprowadzić do tragedii. Tuż przed wypadkiem Woźniak-Starak dodał zdjęcia, które nie pozostawiają złudzeń
  6. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury

Źródło: plejada.pl

Poprzedni artykułBabcia została okradziona przez wnuka. „Pozbawił mnie mieszkania i oszczędności”
Następny artykułSzczeniak, który wygląda zupełnie jak ciastko Oreo. Internauci są zakochani
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.