Za naszych czasów wymyślono już niezliczoną ilość testów na inteligencję. Część z nich jest prosta, inne zaś zaliczają się do najtrudniejszych, które rozwiązują jedynie najinteligentniejsi ludzie na świecie. A jak sobie poradzicie z niniejszym testem? Okazuje się, że ta zagadka sprawia trud wielu ludziom i mało kto potrafi rozwiązać go w mniej niż 10 sekund. Jeden kształt nie pasuje do pozostałych.

Testy na inteligencję zazwyczaj składają się z wielu pytań, w tym takich, które można nazwać za abstrakcyjne lub kontrowersyjne. Osoby, które osiągają wysokie wyniki mogą zostać wpisane do tzw. Mensy, czyli międzynarodowego stowarzyszenia osób o ilorazie inteligencji wyższym niż przeciętny. A czy niniejsza zagadka okazała się dla was prosta?

Zagadka na inteligencję

W internecie można znaleźć tysiące zagadek na iloraz inteligencji. Część z nich jest bardzo prosta, inne zaś wymagają wytężenia umysłu i pełnej koncentracji, by odnaleźć jej rozwiązanie. Ludzie, zasiadając do testu bardzo często są zbyt pewni siebie, a wynik potrafi zweryfikować nawet z pozoru najbystrzejsze osoby.

I właśnie całkiem niedawno w internecie stworzono pewien obrazek, który najlepiej weryfikuje osoby inteligentne. Składa się on z pięciu kształtów, które różnią się od siebie, ale tylko jeden nie pasuje do pozostałych. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się prosta, jednak mnóstwo osób potrafiło się na niej przejechać.

Co więcej, okazuje się, że jedynie 1 proc. ludzi potrafi prawidłowo odpowiedzieć na tę zagadkę poniżej 10 sekund, używając przy tym odpowiednich argumentów. Ciekawi jesteśmy, czy komuś z was udało się ją rozwiązać tak szybko, jak pozostałej garstce rozwiązujących.

Jednak przejdźmy do rzeczy. Grafika przedstawia 5 kształtów, które różnią się od siebie kolorami. Jak widać, jest ich tylko dwa: czerwony i zielony. Ciekawostką może być fakt, że wyzwaniu podjął się sam Bill Gates, któremu rozwiązanie zagadki zajęło 2x więcej czasu niż przypuszczano.

Rozwiązanie zagadki

Rozwiązanie zagadki z pozoru wydaje się proste, jednak wcale takim nie jest. Na obrazku widzimy cztery kwadraty, w tym jeden w kolorze zielonym, oraz jedno koło. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to właśnie któraś z dwóch wymienionych figur nie pasuje do pozostałych. Prawda jest jednak zupełnie inna.

Niepasującą figurą, jest pierwsza z lewej, czyli duży czerwony kwadrat z czarną obwódką. Spytacie dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do pozostałych kształtów, jest unikatowy. Druga figura pozbawiona, jest kątów, trzecia jest zielona, czwarta nie ma ramki, a piąta różni się rozmiarem i jest znacznie mniejsza od pozostałych.

Zdziwieni? Bez wątpienia wielu z was będzie zaskoczonych tym rozwiązaniem. Jednak to nie jedyna zagadka, którą dla was przyszykowaliśmy. Jedną z nich znajdziecie przechodząc >tutaj<. Jest tam ukryty pies, którego sposób jest znaleźć.

Podobną zabawę znajdziecie >tutaj<. Waszym zadaniem będzie odkrycie, która z osób jest singlem, a które posiadają partnerów. Mamy nadzieję, że uda wam się rozgryźć je sprawnie i bez najmniejszego kłopotu. Powodzenia!

Zobacz zdjęcie:

A genius can crack this picture tease in 10 seconds. Bill Gates solved this teaser in 20 seconds. Let us see how much…

Opublikowany przez MBA Connection Czwartek, 18 czerwca 2020

zagadka
fot. facebook.com/MBACampusLife

Rozwiązaniem zagadki jest pierwszy kwadrat po lewej stronie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: papilot.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl