Zagadka na pozór wydaje się prosta, ale tylko 5 procent ludzi potrafi poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie. Skłania do logicznego myślenia. A ty potrafisz jednoznacznie wskazać, kto zabił szefa na podstawie tylko kilku słów? A może jednak znajdujesz się w tych pozostałych 95 procentach?

Zagadka na niedzielne popołudnie to idealna forma rozrywki i okazja, by pobudzić nieco nasze szare komórki. Osoby logicznie myślące nie będą miały z nią najmniejszych problemów.

Zagadka na logiczne myślenie

Ta łamigłówka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają kryminały i powieści detektywistyczne. Gotowi? Zadanie wcale nie jest proste i może okazać się kłopotliwe.

Zaczynamy, spójrz na obrazek powyżej, przeczytaj zeznania świadków i odpowiedz na jedno, krótkie pytanie: kto zabił?

George Smith został zamordowany wieczorem w swoim domu. Oprócz ofiary w budynku znajdowało się pięć innych osób: żona pana Smitha, jego osobisty kucharz, kamerdyner, pokojówka i ogrodnik.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kto mógł popełnić ten przerażający czyn? Uważaj, podczas zgadywania bardzo łatwo się pomylić. Koniecznie się skup i przyjrzyj się wszystkim, nawet najdrobniejszym szczegółom. 

W tego typu zagadkach ważna jest nie tylko spostrzegawczość, ale i cierpliwość. Wiele osób poddaje się zbyt wcześnie.

Kto zabił szefa? Odpowiedź nie jest oczywista

Detektyw postanowił zebrać od nich zeznania i zadał im jedno pytanie: co robili tego wieczoru? Kiedy usłyszał już wszystkie odpowiedzi, nie miał wątpliwości, kto zabił. Potrafisz wskazać mordercę?

  • Pani Smith czytała książkę przy kominku.
  • Kucharz robił śniadanie.
  • Lokaj dawał instrukcje dla pozostałych pracowników, w salonie.
  • Pokojówka zmywała naczynia po kolacji.
  • Ogrodnik podlewał rośliny w szklarni.

Czy po tych zeznaniach wiecie już, kto zabił? Odpowiedź zwala z nóg, nikt się tego nie spodziewał. Jeśli lubicie tego typu zagadki i testy na spostrzegawczość, koniecznie sprawdźcie ten.

Zobacz zdjęcia:

Zagadka
fot. brightside.me

A ty wiesz już, kto zabił? Przyjrzyj się dobrze zeznaniom i okolicznościom morderstwa.

zagadka
fot. brightside.me

Mordercą jest kucharz. Powiedział, że robił śniadanie, a był już wieczór. Jak wam poszło, należycie do tych 5 procent?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: brightside.me, ohme.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl