Które owoce i warzywa przechowywać w lodówce? Jedzenie to jest bogate w różnego rodzaju mikroelementy, pierwiastki czy witaminy, które są niezbędne dla naszego prawidłowego funkcjonowania! Ale nie wystarczy jedynie zaopatrzyć się w bukiet zielonych nowalijek, czy dorodnej dynii. Dodatkowo musisz pamiętać o ich odpowiednim umiejscowieniu. Jak się okazuje, warto zaznajomić się z tematem, gdzie trzeba magazynować warzywa i owoce. To warto wiedzieć!

Od pewnego czasu starasz się odżywiać zdrowo, a przez to można cię spotkać z naręczem pietruszki lub kolendry na lokalnym bazarku? To świetnie! Teraz czas przysposobić pewne informacje na temat tego, jak przechowywać nasze ulubione warzywa w taki sposób, aby po wyciągnięciu były wciąż świeże i bogate w najróżniejsze minerały.

Które owoce i warzywa przechowywać w lodówce?

Zastanawiasz się, gdzie ulokować swoją najnowszą zdobycz w postaci dorodnych truskawek i jagód? Z odpowiedzią przychodzi nam lodówka! Ale uwaga- wyżej wspomniane produkty mogą być trzymane na chłodnych półkach jedynie do dwóch dni. Jakie owoce jeszcze mogą sąsiadować z nimi? Z pewnością będą to jabłka, choć tak samo dobrze będą wyglądać na kuchennym blacie. Trzymamy je w urządzeniu do maksimum 15 stopni.

Jeżeli chodzi o warzywa, to sprawa nie jest na tyle skomplikowana. Chłód lubią szczególnie brukselka, a także por czy kapusta. Niska temperatura to ich domena- najlepiej czują się ułożone przy ok. jednego stopnia! Pewien wyjątek stanowi często używany w kuchni pomidor, który lubi pokojową temperaturę, oscylującą wokół 10- 13 stopni. Niższa temperatura może przyspieszyć proces jego psucia się!

Jak przechowywać produkty w lodówce?

Skoro już wiesz, które owoce i warzywa warto przechowywać w lodówce, teraz należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób to robimy. Na pewno nie możesz zawijać je w foliowe torebki, które nie tylko niekorzystnie wpływają na produkty ( nie zapewniają dobrego przepływu powietrza), ale równie skutecznie przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza!

Dlaczego jeszcze nie powinniśmy posiłkować się tymi małymi plastikowymi zatruwaczami środowiska? Taka niepozorna torebka niestety przyspiesza sam proces gnicia danej potrawy- dotyczy to wszelkiego rodzaju roślinności, która jest nawożona sztucznymi nawozami. Roszpunka i sałata z pewnością nie będą smakować tak samo szczelnie zamknięte w plastikowym materiale.

które owoce i warzywa przechowywać w lodówce
Fot.: congerdesign/ pixabay.com

Które owoce i warzywa przechowywać w lodówce? Niską temperaturę lubi duża część zwłaszcza tych pierwszych wymienionych, ale maliny czy truskawki równie chętnie poleżą w chłodzie!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Domowe zastosowania herbaty. 10 nietypowych zastosowań, które ułatwią ci życie
  2. Kwasek cytrynowy. 8 zastosowań, które ułatwią ci życie
  3. Kwiaty do łazienki. Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.