W ostatnim wydaniu popularnego programu Kuby Wojewódzkiego pierwszym gościem na kanapie w studio był Piotr Kraśko. Dziennikarze omówili kilka interesujących tematów, jednak najciekawszym momentem było zadane przez prowadzącego pytanie o Kamila Durczoka. Odpowiedź Kraśki była nieco zadziwiająca.

Piotr Kraśko nie pierwszy raz pojawia się w programie Kuby Wojewódzkiego. U prowadzącego serwis informacyjny Fakty w ostatnim czasie działo się wiele ciekawych rzeczy. Panowie nie zawiedli i dostarczyli widzom wielu ciekawostek.

Piotr Kraśko u Kuby Wojewódzkiego

Samozwańczy Król TVN Kuba Wojewódzki zaprasza do swojego programu najpopularniejsze osoby w Polsce. W ostatnim odcinku jego gościem był kolega ze stacji Piotr Kraśko. Gospodarz zadał wiele ciekawych pytań, m.in. o dziennikarstwie, czy ich pierwszym spotkaniu.

Panowie po raz pierwszy mieli ze sobą styczność 30 lat temu, kiedy obaj byli jeszcze pracownikami Telewizji Polskiej. Kraśko wspomniał wówczas postać Bożeny Walter, która poradziła mu, żeby nie we wszystkim, co robi nie był zanadto poważny. Po latach zrozumiał, że była to bardzo cenna rada:

 To była święta uwaga, dlatego o tym mówię. Mam wrażenie, że przez większość życia byłem za poważny. Dopiero teraz nie jestem – powiedział Piotr Kraśko Kubie Wojewódzkiemu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jednak była to dopiero cisza przed nadejściem prawdziwej burzy informacji. Gospodarz zadał dziennikarzowi kilka pytań, z czego jedno było szczególnie interesujące.

Piotr Kraśko o Kamilu Durczoku

W pewnym momencie Kuba Wojewódzki poruszył niespodziewany temat. Zapytał się kolegi po fachu o Kamila Durczoka, z którym Piotr Kraśko jakiś czas temu utrzymywał bardzo dobre kontakty. Wyraźnie rozbawiony gospodarz stwierdził, że Durczokowi grozi ,,od dwóch i pół do pięciu”, jednak nie mowa o promilach. Następnie dopytał Kraśkę, czy odwiedzałby go, gdyby miał trafić za kratki. Odpowiedź była jednoznaczna:

 Nie wiem, Kuba, czy to jest akurat śmieszne […] Od jakiegoś czasu nie utrzymujemy kontaktu – powiedział Piotr Kraśko.

Następnie Wojewódzki postanowił zadać kilka pytań na temat głośnego wywiadu dziennikarza Faktów z kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Przyznał, że był bardzo zaskoczony tym, jak wieloletni kompan papieża Jana Pawła II był nieprzygotowany do rozmowy i nie odpowiadał na jego pytania:

– To, co wydarzyło się w trakcie tego wywiadu, wydarzyło się w trakcie tego wywiadu. Byłoby trochę nie fair, gdybym ja teraz jakoś dłużej komentował księdza Stanisława – powiedział dziennikarz.

Co sądzicie o przebiegu rozmowy gentlemanów?

Zobacz wideo:

Piotr Kraśko był gościem programu Kuby Wojewódzkiego. Fragment ich rozmowy możecie zobaczyć powyżej. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Źródło: Kuba Wojewódzki TVN

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl