Marcin Prokop nawiązał do niedawnego kryzysu w polskiej polityce na scenie w Sopocie. Zebrał gromkie brawa.

 

Żart Marcina Prokopa

W ostatnich dniach odbywa się Sopot Festival, jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce. Posłuchać tam możemy wielu największych polskich artystów – występują w tym roku takie gwiazdy jak Cleo, Viki Gabor, Agnieszka Chylińska czy Sylwia Grzeszczak.

Za konferansjerkę odpowiedzialny jest między innymi Marcin Prokop – dziennikarz, który słynie z dystansu i ciętego języka. Podczas głosowania na nagrodę Bursztynowego Słowika zdecydował się w kreatywny sposób przekazać widzom, że nie zostało im dużo czasu na oddanie głosów.

Ważna informacja jest taka, że zostało państwu jeszcze trochę czasu do zagłosowania na ulubionego artystę. (…) Więc głosujcie już teraz, bo u nas reasumpcji głosowania nie przewidujemy. Także zróbcie to teraz!

Za swój żart zebrał natychmiast gromkie brawa od publiczności. Wszystko za sprawą tego co ukryło się w jego wypowiedzi między wierszami – nawiązał bowiem do bardzo głośnej ostatnio sprawy.

Do czego nawiązywał Marcin Prokop?

Marcin Prokop nawiązał swoją wypowiedzią do ostatniego kryzysu w polskiej polityce. W minioną środę odbyło się głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w Polsce. Debatowano nad tym by ograniczyć koncesję na emisję telewizjom należących do zagranicznych właścicieli.

Sprawa jest szczególnie istotna dla widzów TVN – właścicielem telewizji jest amerykańska spółka Discovery. Nie było tajemnicą, że rządzącym przede wszystkim też zależało na zablokowaniu niewygodnej dla nich stacji, stąd potocznie projekt był nazywany “Lex TVN”.

Podczas środowego głosowania początkowo wniosek o przyjęcie nowelizacji został odrzucony, jednak po niekonstytucyjnym zarządzeniu reasumpcji głosowania udało się projekt przegłosować, przy pomocy posłów z partii Pawła Kukiza. Do tej metody głosowania nawiązał właśnie dziennikarz TVN.

Rozbawił was żart Marcina Prokopa?

 

Źródło: Plejada 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Beata Szydło namawia radnych do głosowania za utrzymaniem głośnej uchwały. Polska może stracić 2,5 mld euro