Każdemu należy się chwila relaksu. Najlepiej w wannie! Mamy dla Ciebie sposób, by ten moment był jeszcze bardziej przyjemny – musujące kulki do kąpieli. Jak wybrać najlepsze dla skóry? Które produkty polecamy?

Z czego składają się kulki do kąpieli?

Kulki do kąpieli są niczym innym, jak nieszkodliwą mieszanką musujących składników: soli, barwników, olejków i oraz małych niespodzianek (na przykład płatków kwiatów lub brokatu). 

Jak to działa? Wodorowęglan sodu zawarty w kulce, pod wpływem wody reaguje z kwasem cytrynowym, uwalniając gazowy dwutlenek węgla. Nie różni się to niczym od sytuacji, gdy rozpuszczasz w szklance wody musujące elektrolity. 

Kulka do kąpieli zaczyna się rozpadać pod wpływem wody, uwalniając przy tym barwniki, zapachy i składniki kondycjonujące skórę, takie jak sole i oleje. Ta kombinacja zamienia wodę w psychodeliczną mieszankę barw oraz zapachów.

Są pachnące, musujące i uroczo wyglądające. Ale czy kulki do kąpieli faktycznie działają dobrze dla Twojej skóry? 

Zasadniczo produkty te nie różnią się niczym od dodania do kąpieli odrobiny olejku lub soli. Działają nawilżająco, a piękny zapach dodatkowo korzystnie wpływa na stan relaksu podczas kąpieli.

Musisz jednak pamietać, że niektóre składniki takie, jak barwniki lub zapachy mogą być irytujące dla bardzo wrażliwej skóry. Jeśli masz więc delikatną cerę, skłonną do podrażnień i alergii, całkowicie wyklucz kosmetyki tego typu ze swojej pielęgnacji.

Kulki do kąpieli – nasze ulubione produkty:

SISI&ME KULA GERENIOWA 

Ta kula do kąpieli, wyglądająca jak małe dzieło sztuki, posiada w swoim składzie sól epsom, która łagodzi bóle mięśni i stawów, a także płatki kwiatów, nawilżające masło shea oraz olejki eteryczne. Kąpiel w niej będzie niezapomnianym przeżyciem dla zmysłów.

DAIRY FUN

Trzy różne zapachy zawarte w tym zestawie, pozwolą Ci na dobór odpowiedniego aromatu do nastroju, który będziesz mieć w danym momencie. Każda z nich nada wodzie inny kolor.

KOSTKA MYDŁA Kula Do Kąpieli Lawenda 

Ta mieszanka licznych olejów i lawendy odżywi, i silnie nawilży Twoją skórę. Po kąpieli zapach utrzymuje się na ciele przez naprawdę długi czas.

Poprzedni artykułPotężna ulewa w Warszawie. Zalana stacja metra i siedziby ministerstw, porażające nagranie
Następny artykułPrzykre informacje o Rafale z ”Królowych życia”. Prześladowca doprowadził do bardzo smutnej sytuacji
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.