Kurczak będzie od teraz dostępny dla klientów w zupełnie nowej odsłonie. Jedna z najpopularniejszych restauracji typu fast food wprowadziła jego roślinną wersję. Czy po wege nuggetsy ustawią się kolejki?

Firma Beyond Meat, bazująca na składnikach roślinnych, zapowiedziała rewolucje w świecie fast foodów. Po raz kolejny w sieciach KFC pojawi się możliwość zakupu alternatywnej wersji typowego kurczaka. Na razie firma zbada odzew swoich klientów, a później zastanowi się nad tym, czy wprowadzić taki pomysł na stałe.

Kurczak w wersji wege

Kurczak pojawi się w nowej odsłonie w 66 lokalizacjach słynnej sieci KFC. Będzie dostępny w zestawie 4 lub 12 kawałków zamiennika mięsa. Zarząd restauracji KFC jest bardzo dumny ze swojego projektu.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby szef był zadowolony z efektów naszej pracy – wyznała Andrea Zahumensky z amerykańskiego działu marketingu KFC, w wywiadzie dla Yahoo Finance.  

Ta premiera miała już miejsce pewnego dnia sierpnia w Atlancie. W menu KFC pojawiła się wówczas dodatkowa opcja – kurczak w wersji wege. Wraz z użyciem unikalnych przypraw, wegański kurczak stał się prawdziwym sukcesem firmy. Wokół budynku zaczęły ustawiać się kolejki nie tylko wegetarian, ale i wszystkich ciekawskich, którzy po prostu chcieli zrobić mu zdjęcie i pokazać swoim znajomym.

Kurczak zyskał niesamowite recenzje, a popyt na produkt przerósł oczekiwania producentów. Postanowili zatem zwiększyć skalę zasięgu.

Rewolucja w sieci fast food

Kurczak w ulepszonej wersji będzie przechodził testy w lutym tego roku. Po zakończeniu projektu okaże się, czy taka alternatywa zostanie wprowadzona do menu firmy na stałe.

– To zupełna nowość na rynku – ogłosił z dumą Ethan Brown, założyciel Beyond Meat, w rozmowie z Yahoo Finance

1. Dowiedziała się o zdradzie męża i pojechała do jego pracy. Finału nikt nie mógł przewidzieć
2. W prezencie ślubnym dostali połowę banknotu. Po rozwodzie na jaw wyszła straszna prawda

Dane stowarzyszenia Plant Based Foods pokazują, że w ubiegłym roku sprzedaż detaliczna żywności pochodzenia roślinnego wzrosła o 11 procent, podnosząc tym samym całkowitą wartość rynku wege. Według prognoz analityków, w następnej dekadzie możemy się spodziewać spektakularnego sukcesu marek z alternatywnymi wersjami mięsa.

Dieta wegetariańska jest zdrowa nie tylko dla ludzkiego organizmu, ale i dla całej naszej planety. Sprawdź, czy taka opcja odpowiada również Tobie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kurczak
unsplash.com Aleks Dorohovich

Słynna sieć fast foodów postanowiła znów wprowadzić na rynek kurczaka w wersji wege.

kurczak
unsplash.com Nadine Primeau

Opcje wegetariańską będzie można nabyć w wybranych punktach w lutym tego roku.

kurczak
pixabay.com adoprodduciones

Po udanym projekcie producenci rozważą umieszczenie takiej kategorii w menu na stałe.

ZOBACZ TEŻ:

1. Przepis na tradycyjne faworki. W Tłusty Czwartek nie może ich zabraknąć, są idealne
2. Katarzyna Dowbor pokazała dom. Wnętrza zachwycają, ale największe wrażenie robią dekoracje
3. Córka Małgorzaty Foremniak jest piękna i pomaga ludziom. Aktorka mówi o niej z dumą

źródło: chooseveg.com

Poprzedni artykułNie żyje znany aktor. O śmierci poinformowała rodzina, miał tylko 35 lat
Następny artykułMiała wziąć z nim ślub. Gdy zobaczyła na nagraniu, co robi z jej psami, odwołała wszystko
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.