Jacek Kurski nigdy nie był zbyt wylewny na temat swojego życia prywatnego. Jednak podczas jednego z wywiadów dla „Super Expressu”, podzielił się wyznaniem dotyczącym okresu ciąży jego żony. Joanna Kurska miała trafić do szpitala miesiąc przed porodem, gdyż istniało zagrożenie, że ich córka przyjdzie na świat za wcześnie.

Wiosną tego roku Kurscy ogłosili radosną nowinę, że na świat przyszła ich pierwsza, wspólna córeczka, Anna Klara Teodora. Niewiele osób wiedziało, przez co musieli przechodzić do momentu porodu.

Jacek Kurski o narodzinach swojej córki

Prezes TVP wziął udział w nagraniach spotu Fundacji Pomaganie, wspierającej dzieci, gdzie czytał bajki o duchu Babu, który ma pomagać dzieciom leżącym na oddziałach neonatologicznych oraz wcześniakom. Doświadczenie życiowe Kurskiego sprawiło, że wyraził chęć do wzięcia udziału w nagraniach, o czym opowiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

Sam miałem w rodzinie takie doświadczenie. Nasza córka, Anna Klara Teodora też była na granicy wcześniactwa. Żona trafiła miesiąc przed planowaną datą porodu do szpitala, bo był niepokój, że zaczyna się akcja porodowa. Najstarszy syn Joanny jest wcześniakiem, urodzonym dwa miesiące przed terminem, baliśmy się, że nasza córka może urodzić się w 35 a może nawet 34 tygodniu – powiedział prezes TVP.

Dodał, że jego małżonka trafiła do szpitala na trzy tygodnie przed zaplanowaną datą porodu. Niestety zważywszy na ograniczenia pandemiczne, Jacek Kurski nie mógł być przy żonie w momencie narodzin swojej córeczki, ale wspierał je obie przez internet.

Uważam, że mam bardzo dzielną żonę. To od niej wiem, jak wygląda walka o życie dziecka, które rodzi się za wcześnie i strach o to czy przeżyje matka. Asia omal nie straciła życia… Dlatego wspieram fundację Pomaganie jest trendy – dodał.

Nigdy wcześniej prezes TVP nie był tak wylewny na temat swoich przeżyć prywatnych. Cieszymy się, że córka przyszła na świat cała i zdrowa, a żona okazała siłę w tak ciężkich chwilach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Źródło: se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl