Kurtka, którą pewien mężczyzna kupił w sklepie z używaną odzieżą, kryła w sobie niespodziankę. Gdy zobaczył, co znajduje się w kieszeni, natychmiast poszedł na policję. Czegoś podobnego najprawdopodobniej nigdy nie mógłby się spodziewać. Znalezisko wywołało u niego dreszcze na całym ciele.

58-latek dokonał szokującego odkrycia w jednej z kieszeni kurtki, zakupionej w second-handzie. Szokująca historia, która przydarzyła się mężczyźnie, szturmem obiegła Polskę. To zupełnie zrozumiałe, że sklep z używaną odzieżą znajdujący się w Żywcu przy ulicy Dworcowej stał się jednym z najpopularniejszych ciucholandów w naszym kraju. 

Kurtka skrywała niespodziankę 

Mężczyzna w jednym z ciucholandów w Żywcu zakupił zimową kurtkę. Kiedy w domu ponownie przymierzył swój nowy zakup, poczuł, że coś go uwiera. To, co znalazł w jednej z kieszeni, wprawiło go w osłupienie. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale wewnątrz znajdował się plik pieniędzy i tajemnicza kartka. 

Informacje zawarte w krótkim liściku jednoznacznie wskazywały, że kurtka do żywieckiego sklepu z odzieżą używaną dotarła z innego województwa. Znalazca po przeliczeniu banknotów odkrył, ze łącznie dają kwotę ponad tysiąca polskich złotych. Mężczyzna postanowił niezwłocznie udać się na policję, aby zgłosić całe zajście. 

Czy uczciwość popłaca?

Historia, która przytrafiła się mężczyźnie, jednoznacznie wskazuje na to, że tak. Mężczyzna znalezione pieniądze, liścik oraz kurtkę pozostawił na pobliskim komisariacie. Funkcjonariusze nie potrafili wyjść z podziwu nad uczciwością 58-latka.

– Składamy Panu wyrazy uznania oraz podziękowania za godną naśladowania postawę. Mamy wielką nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się i podejmą właściwą decyzję – czytamy na stronie żywieckiej policji.

Przypomnijmy, że przywłaszczenie cudzej gotówki może doprowadzić do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kurtka
unsplash.com @dascal

Kurtka kryła w sobie niespodziankę. 

kurtka
instagram.com @pracuj.online24

Mężczyzna znalazł pokaźną sumę pieniędzy. 

kurtka
instagram.com @dziewczyna_w_patrolowce

Sprawę zgłosił na policję. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  2. Filip Chajzer pochwalił się mamą. „Wygląda młodziej od syna”
  3. Różnica wieku nie jest dla nich przeszkodą. Polski milioner pojawił się na gali z 50 lat młodszą partnerką
  4. Lekarz powiedział, że znamię na jej czole jest niegroźne. Rok później walczyła o życie
  5. Agnieszka Chylińska zalała się łzami. Gwiazda zdradziła prawdę o swoim dziecku
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia
Poprzedni artykułMakijaż powiększający zielone oczy. Podkreśl głębię swojej tęczówki
Następny artykułAgnieszką Kotlarską zachwycił się cały świat. W latach 90. zginęła z ręki psychofana
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.