Migranci, którzy rozbili obóz przy granicy polsko-białoruskiej, przenieśli się dziś bezpośrednio pod przejście graniczne Bruzgi-Kuźnica Białostocka. Służby szacują, że znajduje się tam obecnie około 3,5 tysiąca uchodźców. Nagrania robią piorunujące wrażenie.

Filmy z przejścia granicznego udostępniły na Twitterze Polska Policja oraz MSWiA. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, że polskie służby są w gotowości, przygotowane na każdy scenariusz.

Kuźnica: ponad 3 tysiące uchodźców pod przejściem granicznym

Białoruskie służby celowo rozsiewały przez weekend wśród uchodźców informację, że w dzisiaj (15 listopada) Polska zgodzi się na przekroczenie granicy.

Stanisław Żaryn poinformował na Twitterze:

– Białorusini celowo eskalują sytuację na granicy. Z pełną świadomością kierują migrantami, skupiając ich obecnie wokół zamkniętego przejścia granicznego.

Na konferencji prasowej ppor. Anna Michalska ze Straży Granicznej alarmowała na wyrost:

– Spodziewamy się, że będzie próba siłowego forsowania granicy.

Kuźnica: co teraz dzieje się na granicy?

Obecni na miejscu niezależni dziennikarze uspokajają jednak, że na miejscu jest spokojnie: uchodźcy rozbijają namioty i przygotowują się do założenia kolejnego obozu. Poniżej publikujemy nagrania bezpośrednio z Kuźnicy.

Dziennikarz Tadeusz Giczan pisze wsprost:

– Migranci zachowują się bardzo spokojnie. Zamiast szturmować granicę (jak zapewne chciałyby tego władze białoruskie), zaczynają rozbijać namioty tuż przy przejściu granicznym.

Z kolei dziennikarz TOK FM Jakub Medek drwi:

– Hej @Straz_Graniczna, to nie wygląda na zapowiadany przez was szturm granicy. Chyba że to jakiś fikuśny sprzęt oblężniczy, który tylko udaje namiot.

Źródło: Onet.pl, Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nagły komunikat Morawieckiego. Chodzi o sytuację na granicy polsko-białoruskiej
  2. Przykra wiadomość ws. stanu zdrowia królowej Elżbiety II
  3. Kasjerka z Żabki ostrzega wszystkich przed wielkim oszustwem