Kwarantanna obowiązuje osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem oraz wjeżdżające do Polski wraz z ich domownikami. Niektórzy dostają jednak dziwnego SMSa, który może nas wprowadzić w błąd. Czego dotyczy i kto może zignorować wiadomość? Odpowiadamy.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia obecnie w Polsce zdiagnozowano już ponad 13 tys. osób zakażonych SARS-CoV-2, a 651 osób niestety przegrało walkę z infekcją. Na szczęście znacznie więcej, bo aż prawie 3,5 tys. chorych wyzdrowiało. W kwarantannie wciąż pozostaje jednak ponad 90 tys. ludzi w całej Polsce.

Kwarantanna – problematyczny SMS

Podobno osoby znajdujące się w okolicach terenów przygranicznych mogą dostać SMSa o konieczności odbycia kwarantanny, nawet jeżeli w rzeczywistości granicy w ogóle nie przekroczyły. Wiadomość mogą otrzymać na skutek tego, że telefon przechwycił zagraniczną sieć.

Zgodnie z wypowiedzią Anny Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na portalu radio.opole.pl osoby, które nie przekroczyły granicy, mogą zignorować tę wiadomość.

– Należy pamiętać, że kwarantannie podlegają tylko te osoby, które rzeczywiście, fizycznie przekraczają granicę państwa. Takie osoby dostają szczegółowe informacje na wjeździe do Polski, a ten SMS jest pewnym uzupełnieniem tej procedury – zapewnia kobieta.

  1. Córki Katarzyny Figury to już prawie dorosłe kobiety. Nastolatki powalają urodą po mamie na kolana
  2. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, tragiczne informacje obiegły media
  3. Agnieszka: „Nie mogę przestać myśleć o moim szefie. Jest 17 lat starszy, on też wysyła mi sygnały”

Otwarcie granic – trwają dyskusje

Zamknięte granice oraz obowiązek odbycia przymusowej 14-dniowej kwarantanny to problem wielu Polaków, którzy albo pracują za granicą, albo mają tam bliskie rodziny. Obie kwestie mają być podobno rozpatrywane już w przyszłym tygodniu. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Zapowiedziano, że część granic ma zostać otwarta już 4 maja, ale prawdopodobnie tylko dla pracowników, studentów i uczniów transgranicznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

Część granic zostanie otwarta 4 maja.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
  3. Joanna Koroniewska we łzach w DDTVN. Na jaw wyszła smutna przeszłość
  4. Tragiczna śmierć polskiej Miss sprzed lat. Jej morderca wyszedł na wolność i stało się najgorsze
  5. 5. dzień poszukiwań 3,5-letniego Kacperka. Znamy najprawdopodobniejszy scenariusz tragedii
  6. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

źródło: radio.opole.pl

Poprzedni artykułSejm w nocy z czwartku na piątek uchwalił nowelizacje. Rusza tarcza 3.0. Nowy podatek i zmiany w składkach
Następny artykułAnna: „Nienawidzę swojego męża, przez kwarantannę jest jeszcze gorzej. Boję się, że utknę z nim w domu na zawsze”
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.