Kwarantanna została zdjęta z konkretnej grupy Polaków  – takie informacje zostały właśnie przekazane podczas konferencji. Jest to bardzo ważna wiadomość dla wielu z nas. Właśnie trwa spotkanie, podczas którego minister zdrowia omawia bieżącą sytuację epidemiczną w Polsce. Mało kto spodziewał się takich słów. Ogłoszono istotne zmiany.

Trwa konferencja prasowa. Adam Niedzielski przekazał zaskakujące informacje dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Czy zostaną podjęte radykalne decyzje dotyczące życia codziennego w kraju? Wiadomo już, że kwarantanna zmieni się w kwestii jednej grupy społecznej. 

Zmiany w kwarantannie 

Adam Niedzielski na samym początku konferencji przedstawił zaskakujące informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. Takich słów nikt się nie spodziewał. Czyżby wprowadzone niemal dwa tygodnie temu restrykcje, przynosiły pierwsze rezultaty?

– Pandemia wzrasta, ale wzrasta coraz wolniej. Jesteśmy w takiej sytuacji, w której pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii i teraz bardzo wiele zależy od nas – przyznał minister zdrowia podczas konferencji. 

W związku z tym minister zdrowia ogłosił ważne zmiany:

– Nie chcemy, żeby czekanie na telefon od inspekcji przedłużało okres czekania na rozpoczęcie kwarantanny – chcemy, żeby działała automatyczna kwarantanna, jeśli ktoś z domowników ma dodatni wynik, to wszyscy trafiają na automatyczną kwarantannę.

Co więcej, podczas konferencji Dworczyk poinformował, że personel medyczny nie będzie obejmowany kwarantanną. Ta grupa Polaków została zwolniona z takiej konieczności, z uwagi na codzienne przeprowadzanie testów antygenowych. 

  1. Już jutro rząd ogłosi nowe obostrzenia. Poseł wygadał jakie, obywatele Polski mogą być zdruzgotani
  2. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  3. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Wiele osób będzie zdruzgotanych ich nagłą decyzją

Wojsko w szpitalach

Minister zdrowia poinformował, że wojsko będzie pomagało szpitalom:

– Mamy do czynienia często z pewnym niezrozumiałym ukrywaniem tych łóżek, które faktycznie są dostępne, a niekoniecznie dyrektor czy kierujący jednostką chce tego pacjenta przyjmować. Dlatego będziemy chcieli zastosować rozwiązanie bardziej obiektywne i poprosimy wojsko o wsparcie w zakresie administrowania tą informacją.

Podczas konferencji minister zaznaczył także:

– Będziemy się tu zwracali do ministra Błaszczaka, żeby do każdego szpitala została skierowana osoba – czyli żołnierz, który będzie odpowiadał za aktualizowanie tego systemu. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji
  2. Nie ma innej opcji. Ekspert zdradził, jak można zwalczyć koronawirusa. Inaczej Polskę czeka scenariusz z turystycznej Lombardii
  3. Ujawnili, co naprawdę działo się na cmentarzu, gdy bramy zostały zamknięte. Włos jeży się na głowie
  4. 5-letni Krzyś choruje na EB i prosi tylko o jedno: „Chciałbym poczuć króliczka i mamę”
  5. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię
  6. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
  7. Pomagają przy kaszlu, łagodzą bóle płuc i układ krwionośni. Wprowadź buraki do diety, a po 7 dniach jedzenia zobaczysz oszałamiającą różnicę

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułLuksus w PRL. Szyszka kąpielowa była obiektem pożądania wszystkich
Następny artykułSiostra Anny Przybylskiej odwiedziła grób aktorki. Padły bardzo przykre słowa, łzy napływają do oczu
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl