Kwarantanna narodowa, czyli drugi lockdown może niedługo stać się naszą rzeczywistością. Premier na ostatniej konferencji prasowej zaznaczył, że rząd zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu jeśli zachorowania przekroczą 27 tysięcy na dobę, co stało się już wczoraj. Mateusz Morawiecki wyjaśnił także jakie obostrzenia nas czekają. Będą znacznie bardziej rygorystyczne niż przy pierwszym lockdownie.

Mateusz Morawiecki wciąż odkładał decyzję o całkowitym lockdownie z uwagi na fatalną sytuację gospodarczą, w jakiej znajduje się Polska. Epidemia jednak rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Możliwe, że już niedługo zostanie ogłoszona narodowa kwarantanna. Na jakich zasadach się odbędzie?

Narodowa kwarantanna – jakie obostrzenia?

Sytuacja służby zdrowia wymyka się spod kontroli. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci do szpitala polowego utworzonego na Stadionie Narodowym. Jak podaje se.pl, możemy spodziewać się, że rząd zdecyduje się na drugi lockdown w najbliższym czasie.

Drugi lockdown będzie opierał się na bardzo rygorystycznych zasadach. Już podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, jakich obszarów będą dotyczyły obostrzenia, lista jest długa:

 1. zasadniczy zakaz przemieszczania się
 2. całkowite zamknięcie handlu
 3. całkowite zamknięcie usług
 4. zamknięcie zakładów produkcyjnych 
 – Narodowa kwarantanna i całkowity lockdown, całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów, żeby powstrzymać najgorsze, czyli pęknięcie w całości służby zdrowia – zaznaczył Mateusz Morawiecki na środowej konferencji.
 1. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu
 2. Poseł ujawnił na żywo, co z godziną z policyjną w Polsce. Wszyscy słuchacze wstrzymali oddech
 3. Nie wszyscy uczniowie będą musieli uczyć się z domu. Podano wyjątki, wiele Polek odetchnie z ulgą

Co oznacza całkowite zamknięcie handlu?

W środę Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty zostają zamknięte galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, czyli z produktami pierwszej potrzeby i z wyjątkiem sklepów remontowo-budowlanych. Nadal jednak mogą funkcjonować sklepy stacjonarne, samodzielne i tu czekałaby nas duża zmiana. 

Wszystkie sklepy stacjonarne niemające w swoim asortymencie produktów pierwszej potrzeby mogą zostać zamknięte. Nie wiadomo jak na razie jak rząd odniesie się do tych sprzedających artykuły remontowo-budowlane.

Dla gospodarki będzie to ogromny cios. Wiele sklepów stacjonarnych, samodzielnych nie przetrwało pierwszego lockdownu, podobnie może być i tym razem.

Na szczęście handlowcy mogą posiłkować się sprzedażą internetową. W sieci modny jest trend, żeby wspierać lokalnych sprzedawców i to u nich robić zakupy przez internet. Niestety, w tej chwili najważniejsza jest wydolność systemu opieki medycznej, nie zaś sytuacja gospodarcza kraju. Oby zakupy internetowe były wystarczające, by przedsiębiorcy przetrwali. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

KWARANTANNA
Fot. PhotoMIX-Company, Pixabay

Od soboty zostaną zamknięte galerie handlowe, w których pracują tysiące Polaków. Jeśli do tego przestaną funkcjonować sklepy samodzielne, będzie to straszna próba dla przedsiębiorców i pracowników. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu „Daleko od noszy”
 2. Stało się, stan wyjątkowy od poniedziałku w całym kraju. Ważna zagraniczna wiadomość dla podróżnych chcących odwiedzić rajski kraj
 3. Dominika Gwit jest przeszczęśliwa. Pokazała wyjątkowe zdjęcia, fani gratulują
 4. Nie wszystkie sklepy w galeriach zostaną zamknięte. Wiemy, gdzie zrobisz zakupy i jakie produkty kupisz bez najmniejszego problemu
 5. Maciej Maleńczuk o kobietach: ”Mija 26 i staje się z niej nieznośna baba”. 59-latek pochwalił się swoimi ”przygodami”
 6. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
 7. Pudzian zdradził z ilu jaj jada jajecznicę, można złapać się za głowę. Szczegóły jego diety odbierają mowę

Źródło: se.pl

 

 

Poprzedni artykułMąż Barbary Kurdej-Szatan wściekły na Morawieckiego. Padły wulgarne słowa, nie mógł wytrzymać
Następny artykułŚlub z osobą zmarłą. Porażające, co dzieje się w sercu Europy
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl