Kwarantanna w jednym z krajów europejskich została oficjalnie przedłużona. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa cały czas się pogarsza. Wiele krajów czeka na szczyt zachorowań, inne właśnie w nim się znajdują. Choć powrót do normalnego życia jak najszybciej uratowałby sytuację gospodarczą, koronawirus wciąż na to nie pozwala. Decyzję o przedłużeniu kwarantanny podejmuje kolejny rząd, co z Polską?

Kwarantanna to najskuteczniejszy sposób walki z koronawirusem. Brak kontaktu z innymi osobami zmniejsza szanse na zarażenie się wirusem. W kraju, w którym sytuacja przedstawia się poważnie, postanowiono przedłużyć obowiązującą kwarantannę. Znamy datę.

Kwarantanna: kolejny kraj decyduje się na jej przedłużenie

Choć kwarantanna to prawdziwy cios dla gospodarki każdego kraju, tylko jej wprowadzenie i utrzymanie podczas szalejącej pandemii koronawirusa może uratować miliony ludzkich istnień. Jeden z krajów europejskich jako pierwszy oficjalnie przedłużył kwarantannę o kolejny miesiąc.

Francja to jeden z krajów z największą ilością ofiar śmiertelnych w Europie. Prezydent Emmanuel Macron w czwartym od początku epidemii orędziu poinformował, że kwarantanna zostaje przedłużona do 11 maja. Po tym czasie, jeśli sytuacja na to pozwoli, życie w kraju ma pomału wracać do normy. Mają zacząć otwierać się szkoły, żłobki, zakłady pracy. Jednak podmioty użytku publicznego takie jak restauracje, teatry, kina będą zamknięte najprawdopodobniej do połowy lipca.

  1. W najbliższych dniach ministerstwo zdrowia poda nowe wytyczne. Wszyscy będą musieli się dostosować
  2. Podczas pogrzebu usłyszeli nagle walenie w wieko trumny i przerażony głos. Reakcja rodziny poraziła wszystkich
  3. Czy mogę planować wakacje na lipiec i sierpień? Przewodnicząca Komisji Europejskiej udzieliła odpowiedzi

Macron obiecuje testy dla każdego

To nie są jedyne oświadczenia prezydenta Francji. Emmanuel Macron zapewnił, że po 11 maja testy ma mieć przeprowadzona każda osoba, która ma objawy koronawirusa. Wiąże się to z zakupem kolejnych testów i przygotowaniem na ich wykonanie niemal kolejnym tysiącom zarażonych.

Na ten moment we Francji jest ok 15 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa. Decyzja o przedłużeniu kwarantanny o prawie miesiąc nie dziwi. Za Francją zdecydują się na to kolejne kraje. Co z Polską? Na razie Minister Zdrowia zapowiedział odmrażanie gospodarki, jednak nie oznacza to końca epidemii i zachowywania ostrożności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kwarantanna
Photo by Martin BUREAU / AFP, eastnews

Czwarte orędzie prezydenta Macrona miało miejsce w 28 dniu obowiązującej we Francji kwarantanny. Statystyki dotyczące panującej pandemii nad Sekwaną są zatrważające. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna wyjeżdżał z garażu, nie zauważył swojej żony. Potrącił kobietę, w ciężkim stanie trafiła do szpitala
  2. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  3. Czego nie wolno robić na balkonie? Polacy zapominają, że wiele rzeczy jest zakazanych
  4. Rząd będzie chciał zmniejszyć obostrzenia kwarantanny? Jeżeli tak, naukowcy przedstawili 3 warunki
  5. Mąż Katarzyny Zielińskiej nie miał litości. Poczekał aż aktorka zaśnie
  6. Wiadomości TVP przedstawiły rachunek Jarosława Kaczyńskiego. Zdumiewająca sytuacja w programie

źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułKoty, które podróżują więcej od ciebie. Zwiedziły już kawał świata
Następny artykułZa 50-groszówkę można dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz, pieniądze cię zaskoczą
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl