Kwarantanna to nie dla każdego przyjemność spędzenia czasu z bliskimi. Przekonała się o tym rodzina z powiatu ostrołęckiego, która przeżyła prawdziwy koszmar, spędzając czas wspólnie.

Pandemia koronawirusa się rozwija, a tym samym coraz więcej osób zostaje poddanych kwarantannie. Dla jednych jest to czas wytchnienia, możliwość nadrobienia zaległości, spędzenia czasu z rodziną, dla innych nieustanny strach i łzy, dramat związany z przemocą domową.

Kwarantanna przyzwoleniem na przemoc domową?

Kwarantanna nie jest łatwym okresem i każdy z nas może się  tym przekonać, próbując pogodzić obowiązki rodzinne/domowe z pracą i hobby. Wiele osób straciło swoje stanowiska, zostało wysłanych na przymusowe urlopy lub obniżono im pensje. Trudno się z tym pogodzić, ale pocieszenia można szukać w czasie spędzonym z rodziną.

Nie każdy ma jednak to szczęście. Wszelkiego rodzaju choroby, samotność, alkoholizm czy przemoc domowa mogą sprawić, że dla niektórych kwarantanna to istny koszmar, przed którym nie ma ucieczki. Przekonała się o tym rodzina z powiatu ostrołęckiego.

  1. Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie, a Donatan stroi sobie żarty. Tak oburzającego skandalu nie było już dawno
  2. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków

Kwarantanna była piekłem

W piątek na policję w Ostrołęce zgłoszono przypadek przemocy domowej. Poinformowano, że mężczyzna w średnim wieku awanturuje się, demoluje mieszkanie, grozi swojej rodzinie, a nawet uderzył żonę. Co istotne, zaznaczono, że rodzinę obejmuje przymusowa kwarantanna. 

Policjanci zdecydowali, że kwarantanna nie przeszkodzi im w interwencji i spełnią swój obywatelski obowiązek. Zastosowali indywidualne procedury i zostali wyposażeni w specjalne środki ochrony. Na miejscu zastali przerażoną rodzinę przed domem, a w środku agresywnego mężczyznę w wieku 47 lat, który najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu.

Agresor został zatrzymany, a następnie bezpiecznie przetransportowany do zakładu zamkniętego, specjalnie dostosowanego dla osób, które obejmuje kwarantanna. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Choć kwarantanna to specyficzny czas w naszym życiu, nie pozwólmy szerzyć się także bezprawiu i przemocy domowej. Reagujmy.

Jeśli ty, lub ktoś, kogo znasz potrzebuje pomocy, zadzwoń na policję lub Niebieską Linię 22 668 70 00.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kwarantanna
fot. unsplash.com/JordanWhitt

Przemoc domowa w rodzinie zawsze najdotkliwiej odbija się na dzieciach.

kwarantanna
fot. unsplash.com/DylandeJonge

Alkoholizm to najczęstszy powód przemocy domowej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy zdjęcia mieszkania Kuby Wojewódzkiego. Jest gigantyczne i tak luksusowe, że zapiera dech
  2. Kierował szpitalem w Wuhan podczas epidemii. Przekazał 5 złotych rad
  3. Lekarz pokazał nagranie 3D płuc pacjenta zakażonego koronawirusem. Zniszczenia widać jak na dłoni

źródło: warszawawpigulce.pl

Poprzedni artykułBiedronka i Lidl wprowadzają kolejne zmiany. Nie wszystkim klientom się spodobają, ale są konieczne
Następny artykułMąż Katarzyny Skrzyneckiej zabrał głos. Ostatnie dni gwiazdy Polsatu były koszmarem
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.