Jasny i piękny kwarc różowy jest kamieniem serca, kryształem bezwarunkowej miłości. Jakie są jego właściwości oraz znaczenie? W tym artykule przedstawiamy krótkie ABC na ten temat. 

Kwarc różowy – właściwości

Ceniony w starożytnym świecie ze względu na swoją moc fizycznego upiększania, maski na twarz z kwarcu różowego zostały odzyskane z egipskich grobowców, uważanych przez Egipcjan i Rzymian za oczyszczanie cery i zapobieganie zmarszczkom.

Był to również kamień uhonorowany przez kultury tybetańskie i orientalne i nadal jest jednym z głównych kamieni rzeźbiarskich w Chinach.

Obecnie coraz częściej w drogeriach możemy spotkać kwarcowe rollery. Popularna stała się także rozświetlająca pielęgnacja z dodatkiem tego kamienia.

Kwarc różowy – znaczenie

Jest to kamień uniwersalnej miłości. Przywraca zaufanie i harmonię w związkach, zachęcając do bezwarunkowej miłości. Oczyszcza i otwiera serce na wszystkich poziomach. Uspokaja wewnętrznie, rozprasza negatywne emocje. Chroni przed zanieczyszczeniami środowiska. 

Jako kamień miłości, czułości i zmysłowości jest silnym afrodyzjakiem, pobudzającym zmysłową wyobraźnię.

Kamień ten może być również umieszczony przy łóżku lub w kąciku rodzinnym w domu, aby przywrócić zaufanie i harmonię oraz zachęcać do bezwarunkowej miłości.

Poprzedni artykułSweter z golfem – dlaczego warto mieć go w swojej szafie?
Następny artykułJak stres wpływa na urodę?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.