Kwaśniewscy przeżywają bardzo ciężkie chwile. Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w jednym z wywiadów, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia mają w planach spędzić w górach w Szwajcarii. Nie jest to spowodowane koniecznością wypoczynku. Właśnie tam zamieszkuje siostra Aleksandra, która w tym roku straciła męża.

Kwaśniewscy mają spędzić Boże Narodzenie w gronie siostry byłego prezydenta, która z uwagi na brak możliwości przylotu do Polski przywita byłą parę prezydencką u siebie w domu. Aleksander i Jolanta chcą, by spędziła te święta w gronie rodzinnym. Niestety ma zabraknąć ich córki Aleksandry z mężem oraz młodszych ludzi.

Kwaśniewscy spędzą święta w Szwajacarii

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski był gościem w programie Newsroom na łamach Wirtualnej Polski. Podczas rozmowy padło kilka pytań dotyczących tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że Kwaśniewscy spędzą je poza granicami kraju, a konkretnie w Szwajcarii, gdzie mieszka siostra byłego prezydenta, która w tym roku straciła męża.

Tam jest moja siostra, w tym roku zmarł jej mąż. Święta spędzimy w gronie: żona, moja siostra, ja, czyli we troje, jako reprezentanci tego samego pokolenia. Nie będzie mojej córki, zięcia, młodszych ludzi – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Rodzina Kwaśniewskich co roku spędza święta w dużym gronie rodzinnym, jednak tym razem będzie inaczej. Z uwagi na ograniczone możliwości przemieszczania się, przez pandemię koronawirusa były prezydent wraz z małżonką postanowili odwiedzić siostrę Aleksandra w jej domu w Szwajcarii.

Na plany Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich wpłynęła nie tylko śmierć męża siostry byłej głowy państwa, ale także przepisy dotyczące ograniczonej ilości osób podczas wieczerzy wigilijnej, które na podstawie pandemii koronawirusa zostały zdecydowanie zaostrzone.

Obostrzenia w wigilię w Polsce

Z uwagi na w dalszym ciągu szalejącą na świecie pandemię koronawirusa, koniecznym stało się wprowadzenie obowiązkowych dodatkowych restrykcji w wigilię i Święta. 28 listopada w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadziło nowe zasady.

Najważniejszą z restrykcji, jest oczywiście limit gości, których możemy zaprosić do wigilijnego stołu. Dodatkowo zakaz organizowania imprez, spotkań i zebrań z wyłączeniem m.in. imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Warto podkreślić, że do limitu 5 osób nie wlicza się osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Ściślej ujmując, rodzina, która liczy sześć osób, będzie mogła zaprosić do wigilijnego stołu jeszcze pięć innych osób, które na co dzień z nimi nie mieszkają. Ludzie zamieszkujący we dwójkę, mają prawo zaprosić do swojego domu np. rodziców.

Zobacz zdjęcia:

aleksander kwaśniewski
Fot. Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski przekazał, że w tym roku zmarł mąż jego siostry.

fot. TRICOLORS/East News

Wobec tego była para prezydencka wybierze się na święta do Szwajcarii, gdzie zamieszkuje siostra Aleksandra.

Aleksandra Kwaśniewska
fot. Piotr Molecki/East News

Niestety na świętach zabraknie córki byłej pary prezydenckiej Aleksandry i jej męża Kuby Badacha.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: