Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Kwasy na twarz – rodzaje i efekty zabiegów. Jak przeprowadzić je w domu?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 03.07.2020 20:09

Kwasy na twarz – rodzaje i efekty zabiegów. Jak przeprowadzić je w domu?

kwasy na twarz
fot. www.facebook.com/DolceGabbana/

Kwasy są świetne dla Twojej cery. Pomagają lepiej oczyścić skórę z martwego naskórka, a przez to uzyskać jej świeży, promienny wygląd. Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki produkt jest odpowiedni dla Ciebie, na dole znajdziesz krótki (choć szczegółowy) poradnik, jakie kwasy na twarz, dzięki któremu dowiesz się który kwas jest najlepszy dla danego typu cery.

Kwasy na twarz – rodzaje kwasów

Kwasy na twarz – kwas glikolowy

Jest dobrym kwasem startowym, który jest odpowiedni prawie dla każdego typu cery. Ten rodzaj alfa-hydroksykwasu jest delikatny i ma właściwości przeciwstarzeniowe. Glikol ma najmniejsze cząsteczki, w porównaniu z innymi kwasami, dzięki czemu najłatwiej przenika przez skórę, zapewniając spektakularne rezultaty zabiegu.

Kwas glikolowy stymuluje produkcję kolagenu, którego brak powoduje tworzenie się cienkich linii, zmarszczek oraz różnego rodzaju przebarwień.

W celu uzyskania zadowalających rezultatów, wypróbuj krem na bazie 6 do 10 procentowego kwasu glikolowego lub owocowego dwa razy w tygodniu, przez dwa tygodnie.

Kwasy na twarz – kwas salicylowy

Najlepszy w walce z trądzikiem. Salicylowy rodzaj beta-hydroksykwasu jest drugim powszechnym kwasem w produktach przeciwtrądzikowych. Ponieważ jego cząsteczki są większe, niż glikolowe, nie wchłania się w bardzo głębokie warstwy skóry.

Sięgnij po produkt z kwasem salicylowym, gdy chcesz pozbyć się wyprysków – jego właściwości przeciwzapalne pomogą rozpuścić martwy, problematyczny naskórek. Ponieważ świetnie nadaje się do odblokowywania porów, zaleca się go również osobom, które chcą zminimalizować ich widoczność.

Kwasy na twarz – kwas hialuronowy

To kwas nawilżający. Jeśli masz obawy dotyczące suchej skóry, spróbuj kwasu hialuronowego. Nie rozpuszcza on martwego naskórka, tak jak inne kwasy. Jest to naturalny węglowodan, który występuje w ludzkim ciele.

Rodzimy się z jego dużą ilością w organizmie, ale maleje ona wraz z wiekiem. Środek ten utrzymuje wilgoć, a przez co nawilża skórę i chroni ją przed odwodnieniem.

Kwasy na twarz – kwas mlekowy

To rzadki kwas, który jest nawilżającym środkiem złuszczającym. Jest on bardzo delikatny, dlatego zaleca się go osobom ze skórą delikatną i wrażliwą. Ma bardzo charakterystyczny zapach, przypominający metaliczny jogurt.

Kwasy na twarz – jak ich używać i jaki dają efekt?

Wybieraj produkty do mycia twarzy oraz kremy z kwasem. Peeling lepiej wykonać w profesjonalnym salonie, by nie doprowadzić do poparzenia skóry. Podczas używania produktów z kwasami, możliwe jest uczucie delikatnego mrowienia, ale nie przejmuj się tym – to efekt wynikający z zabiegu.

Kwasy wyraźnie rozjaśniają i wygładza skórę. Z czasem zauważysz, że koloryt cery jest bardziej wyrównany. Łatwo jest również zauważyć, kiedy nadużywasz kwasów: Twoja skóra będzie czerwona, podrażniona, swędząca i sucha. Jeśli tak się stanie, przerwij używanie produktu z zawartością tego składnika na co najmniej kilka dni i zacznij używać produktów silnie nawilżających.