Jolanta Kwaśniewska od 1995 do 2005 roku pełniła rolę Pierwszej Damy. Przed i po tym okresie była aktywna zawodowo. Jaką obecnie otrzymuje emeryturę? Jej wysokość może być zaskakująca.

Kwaśniewska zawczasu zadbała o swoją przyszłość dzięki wyborom zawodowym. Samodzielnie płaciła też składki ZUS. Jakie dostaje obecnie świadczenie emerytalne?

Jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska?

Kwaśniewska, na długo, zanim została Pierwszą Damą, była aktywna zawodowo. W 1984 roku zaczęła pracę w szwedzko-polskiej firmie polonijnej PAAT jako dyrektorka ds. handlowych. W 1991 roku założyła własną działalność gospodarczą.

Od 1991 roku Kwaśniewska prowadziła agencję nieruchomości Royal Wilanów, w spółce z żoną Ireneusza Nawrockiego, późniejszego prezesa PZU Życie. Kiedy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem, agencja została oddana w zarząd powierniczy, do czasu zakończenia prezydentury w 2005 roku.

Poza tym w 1997 roku Kwaśniewska założyła fundację Porozumienie bez Barier. Przez cały ten czas sama płaciła składki emerytalne. W rozmowie z gazetą „Fakt” była Pierwsza Dama wyznała:

Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury – tłumaczyła Kwaśniewska.

Magazyn „Super Express” podaje, że emerytura Jolanty Kwaśniewskiej wynosi 2500 złotych. Jak więc widać, planowanie na przyszłość procentuje.

Źródło: Super Express, Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Stało się, radości nie ma końca. Aleksandra Kwaśniewska zasypana życzeniami z całej Polski
  2. Krystyna Pawłowicz jak syrena wynurza się z basenu. Aż ciężko uwierzyć, że ma 69 lat
  3. Długie włosy Michała Szpaka zniknęły. Niewiarygodne, co artysta zrobił sobie na głowie

Źródło: Interia Muzyka