Pojawienie się lakierów hybrydowych stało się swego rodzaju rewolucją w obszarze stylizacji paznokci. Od tego momentu, by manicure wyglądał nienagannie przez długi czas, nie trzeba już sięgać po żel i akryl. Lakier hybrydowy nakłada się na paznokcie bardzo szybko, a stylizacja wygląda nienagannie przez długi czas. Dowiedz się więcej na temat lakierów hybrydowych i sprawdź, jak łatwo sama pomalujesz nim swoje paznokcie.

Lakiery hybrydowe vs lakiery tradycyjne

Jeśli do tej pory Twoich paznokciach nigdy nie zagościł lakier hybrydowy, to być może nawet nie wiesz, czym on się różni od tradycyjnego lakieru. W końcu oba wyglądają podobnie na paznokciach. Jednak samo słowo „podobnie” czyni wielką różnicę.

Największym atutem lakierów hybrydowych jest ich fantastyczna trwałość. Po wykonaniu hybrydowego manicure możesz cieszyć się pięknymi paznokciami przez 2-3 tygodnie, nawet gdy w tym czasie zmywasz, pierzesz, a nawet pielęgnujesz swoje ukochane rośliny. Tymczasem zwykły lakier położony na paznokcie, potrafi robić psikusy już tego samego dnia. Czasami wystarczy, że umyjesz filiżankę po kawie, a już na którymś paznokciu pojawiają się nieestetyczne ubytki lakieru.

Lakier hybrydowy pozwala też na tworzenie znacznie ciekawszych stylizacji, niż te, które można osiągnąć, stosując zwykłe lakiery, a sama aplikacja lakieru jest w zasadzie banalnie prosta.

Lakier hybrydowy i co jeszcze?

Aby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz przede wszystkim dobrego lakieru hybrydowego. Wybierając go z półki, na której znajduje się wiele podobnych produktów, zwróć uwagę na etykiety. Decyduj się na te lakiery hybrydowe, które nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak: toluen czy formaldehyd. Zwróć uwagę, by preparat zawierał odpowiednią dawkę pigmentu, bo inaczej będziesz miała problemy z równomiernym pokryciem płytki. Bardzo ważny jest też kształt pędzelka umieszczonego w buteleczce. Musi być dobrze wyprofilowany, bo tylko wówczas uda się precyzyjnie nałożyć lakier hybrydowy na paznokcie.

Oprócz lakieru, do wykonania manicure hybrydowego potrzebne będą: płyn do odtłuszczania płytki paznokciowej, specjalna baza do lakierów hybrydowych, top coat oraz płyn do przemywania lakieru. Niezbędna będzie też lampa UV lub LED, która pozwoli utrwalić poszczególne warstwy stylizacji.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Najpierw musisz starannie przygotować swoje paznokcie. Odsuń lub usuń dokładnie skórki, a im precyzyjniej to zrobisz, tym lakier będzie się utrzymywać dłużej na paznokciach. Następnie musisz zmatowić płytkę paznokcia za pomocą standardowego bloczka do paznokci, a na koniec trzeba przemyć paznokcie preparatem do odtłuszczania.

Następnie nałóż cieniutką warstwę bazy i utwardź ją w lampie. Czas utwardzania zwykle podany jest na etykiecie produktu. Zazwyczaj mieści się on w przedziale od 30 do 60 sekund. Kolejnym krokiem jest aplikacja dwóch cienkich warstw lakieru i jednej warstwy top coat, a każda z nich musi być osobno utwardzona. Ostatnim krokiem jest przemycie paznokci specjalnym płynem. Teraz możesz się cieszyć piękną stylizacją przez 2-3 tygodnie.

Artykuł Sponsorowany