Lalka znaleziona w mieszkaniu szanowanego naukowca okazała się skrywać mroczną tajemnicę. Cała ta historia jest jak żywcem wyjęta z horroru i trudno aż uwierzyć, że zdarzyła się naprawdę. A jednak, jak się okazuje, prawdziwe życie bywa dużo bardziej mroczne i przerażające, niż jakakolwiek historia, którą mogliby stworzyć nawet najbardziej pomysłowi scenarzyści.

Mężczyzna był znanym i szanowanym rosyjskim filologiem i historykiem, nazywanym nawet geniuszem. Jego kariera skończyła się nagle, kiedy w jego mieszkaniu dzielonym z rodzicami policja znalazła bardzo podejrzanie wyglądającą lalkę. Kiedy jeden z policjantów ją powąchał, natychmiast stało się jasne, czym była w rzeczywistości.

Podejrzana lalka

Anatoly Yurevych Moskvin został zatrzymany wkrótce po tym, jak do drzwi jego domu zapukała policja miasta Niżny Nowogród, w którym mężczyzna mieszkał wraz z rodzicami. Właśnie badali oni sprawę znieważenia grobów na pobliskim cmentarzu. Nie spodziewali się tego, co odkryli.

Kiedy weszli do jego mieszkania, ich uwagę przykuła od razu dziwna lalka. Kiedy jeden z policjantów ją powąchał, spełniły się jego najgorsze przypuszczenia. Po dalszym przeszukaniu mieszkania naukowca znaleziono jeszcze 25 takich „lalek” — w rzeczywistości będących zmumifikowanymi ciałami dziewczynek, które Moskvin wykradł z ich grobów.

Masakryczne odkrycie

Po tym jak został aresztowany 2 listopada 2011 roku, mężczyzna współpracował z policją, opisując swoje działania z ostatnich 10 lat. Moskvin przyznał się do znieważenia nawet 150 miejsc pochówków. Naukowiec miał w swoim mieszkaniu 26 ciał dziewczynek, które zmumifikował, zamieniając je w „lalki”, wypychając ich ciała szmatami, robiąc im woskowe maski, malując usta, ubierając w peruki i sukienki.

Moskvin zeznał, że jego zamiarem było uratowanie dzieci, które zostały „porzucone” w grobach przez swoich rodziców. Twierdził, że starał się stworzyć im działające ciała, na czas, kiedy nauka posunęłaby się do przodu na tyle, żeby przywrócić je do życia. W trakcie dochodzenia uznano, że jego motywy nie miały podłoża seksualnego. U mężczyzny zdiagnozowano schizofrenię, do dzisiaj przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

ZOBACZ ZDJĘCIA (UWAGA, DRASTYCZNE TREŚCI):

lalka
fot. Policja Niżnego Nowogrodu

Mężczyzna przyznał się do wszystkiego.

lalka
fot. Policja Niżnego Nowogrodu

W jego mieszkaniu znaleziono 26 ciał dzieci.

lalka
fot. Policja Niżnego Nowogrodu

Ich rodzice latami odwiedzali puste groby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać
  2. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą
  3. Panna młoda była gotowa, by powiedzieć „tak”. Nagle pan młody zatrzymał ją i zwrócił się do innej kobiety
  4. Syn rozbił stary wazon. Gdy mama zobaczyła, co było w środku, natychmiast zawołała męża
  5. Rozwiodła się z mężem, który znęcał się nad nią i dziećmi. Po 10 latach dostała list, odebrało jej mowę
  6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

źródła: en.wikipedia.org/wiki/Anatoly_Moskvin

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego