Piękne, zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Łamliwe paznokcie mogą skutecznie utrudnić zdobycie ich upragnionego wyglądu. Problem ten możecie z łatwością rozwiązać prostymi domowymi metodami, które zaprezentujemy w poniższym artykule.

Olej kokosowy

Olejek kokosowy doskonale odżywia słabe i łamliwe paznokcie. Zawarty w nim tłuszcz nasycony świetnie nawilża i zapobiega wielu rodzajom infekcji.

Jak go użyć? Podgrzej odrobinę oleju i wmasuj w paznokcie. Dla uzyskania lepszego efektu, stosuj go na noc i zabezpiecz później dłonie za pomocą rękawiczek.

Olejek z witaminą E

Łamliwe paznokcie często spowodowane są brakiem wilgoci. Olejek z witaminą E to świetny środek nawilżający. Pomoże on również wzmocnić i odżywić Twoje dłonie.

Otwórz kapsułkę witaminy E, nałóż olejek na końcówki palców przed pójściem spać i wmasuj delikatnie. Dla poprawienia efektu możesz również spożywać witaminę doustnie.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny dobry środek na łamliwe paznokcie. Jest pełen składników odżywczych, takich jak: witaminy, potas, magnez, wapń i żelazo. Dodatkowo, zawiera on kwas jabłkowy i kwas octowy, które pomagają zwalczać infekcje.

Wymieszaj równe ilości niefiltrowanego octu jabłkowego i wody w małej misce. Na kilka minut zanurz palce w uzyskanym roztworze. Powtarzaj czynność raz dziennie przez kilka dni, by zaobserwować efekty.

Skrzyp polny

Skrzyp zawiera duże ilości krzemionki, niezbędnego minerału dla mocnych i zdrowych paznokci. Ponadto, zioło to może pomóc pozbyć się białych plam na płytce rogowej.

Przygotuj napar z dwóch łyżeczek suszonego ziela, pozwól mu ostygnąć, a następnie namaczaj w nim palce przez około 20 minut. Czynność tę powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego może również pomóc pokonać problem łamliwych paznokci, zwłaszcza, gdy są one spowodowane infekcjami grzybiczymi. Będąc silnym środkiem antyseptycznym, może on zwalczać stany chorobowe. Pomoże również w leczeniu różnego rodzaju przebarwień.

Wymieszaj pół łyżeczki olejku witaminy E i kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. Wcieraj ten roztwór w paznokcie przez kilka minut. Pozostaw na 30 minut. Spłucz letnią wodą, osusz i nałóż balsam nawilżający. Dla uzyskania efektów, czynność tę powtarzaj codziennie przez miesiąc.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.