Wykonanie pięknej stylizacji paznokci w zaciszu własnego domu jest możliwe. I wcale nie musi być to trudne! Na własnoręcznie wykonaną stylizację paznokci decyduje się coraz więcej z nas. Mamy więc dla Ciebie wartościową radę. Pamiętaj o tym, jak ważny jest etap, w którym utwardzasz swój manicure. W przypadku niewystarczającej mocy lub rodzaju światła, możemy wydłużyć czas wyschnięcia produktu, a nawet zniszczyć swój manicure. Dlatego tak ważne jest to, by lampa do hybryd była dobrana, jak najlepiej? Czy lepiej zdecydować się na światło UV, czy LED? W tym artykule prezentujemy krótki przewodnik, jaką lampę wybrać i na co warto zwrócić uwagę.

Lampa do hybryd UV

Najpopularniejsze urządzenie do utwardzania manicure. Na rynku dostępne są tanie lampy, jednakże nie ryzykuj. Nieodpowiednia moc światła może doprowadzić do marszczenia się i odklejania stylizacji od paznokcia. Zniechęciło to do domowych zabiegów wiele kobiet. Lampy UV wymagają częstszej wymiany żarówek. Ich żywotność wynosi 1000 godzin, ale zaleca się ich wymianę co 6 miesięcy. Produkty te są bardziej przystępne cenowo, niż światła LED. 

W salonach kosmetycznych używa się profesjonalnych lamp o mocy 36W. Proces utwardzania trwa w nich trochę dłużej, ale utwardzają one nawet stylizacje wykonane za pomocą żelu. 

Wszystkie lakiery hybrydowe, niezależnie od marki są kompatybilne z lampami UV, ponieważ emitują one szersze spektrum długości fal.

Zarówno lampy do paznokci LED, jak i UV emitują fale i działają w ten sam sposób. Jednak lampy UV emitują szersze spektrum długości fal, podczas gdy lampy LED wytwarzają węższą, bardziej ukierunkowaną liczbę długości fal.

Lampa do hybryd LED

Tak, jak w przypadku poprzednich lamp – unikaj tanich urządzeń o niskiej mocy. Ale to nie jest nasza jedyna rada. Zwracaj uwagę na kształt urządzenia. Unikaj tych przypominających wyglądem mostek. Nie rozpraszają one równomiernie światła, przez co stylizacja może nie zostać wystarczająco utwardzona, a w efekcie ulec zniszczeniu. Lampy do hybryd LED powinny mieć moc co najmniej 36 W, a najlepiej 48 W. 

Lampy tego typu powinny działać przez 50 000 godzin, co oznacza, że ​​nigdy nie powinnaś się martwić o wymianę żarówek. Dlatego, chociaż mogą być znacznie droższą inwestycją, długofalowo może okazać się, że są one dużo bardziej opłacalne. 

Zazwyczaj lampa LED utwardza ​​warstwę lakieru hybrydowego w 30 sekund, co jest znacznie szybsze niż 2 minuty, zanim lampa UV o mocy 36 W wykona tę samą pracę. Pozwoli to zaoszczędzić czas nawet o połowę. To naprawdę imponujące!

Chociaż udowodniono, że ekspozycja skóry na promieniowanie UV nie powoduje żadnych szkód, jeśli masz co do tego wątpliwości, wybierz lampy do hybryd LED.

Pamiętaj, że niektóre lakiery hybrydowe zostały opracowane do utwardzania tylko i wyłącznie lampami UV, więc lampa LED nie będzie w tym przypadku działać. Zawsze należy sprawdzić, czy używanego kosmetyku jest kompatybilna z lampą LED. Możesz to wyczytać na opakowaniu produktu.

Lampa do hybryd – produkty, które polecamy:

  1. Lampa UV ESPERANZA
  2. Lampa UV SUNONE Pro1 48
  3. LAMPA LED DO PAZNOKCI UV 36W SEMILAC DIAMENT CZARNA
  4. Lampa Led Alle 1 Dual Led 
Poprzedni artykułWiemy, kiedy mogą zostać zniesione najbardziej dotkliwe obostrzenia. Wiceminister podała datę
Następny artykułKocie oko na paznokciach – jak uzyskać ten efekt?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.