Lato 2018, jeśli chodzi o zapachy, pełne będzie skrajności. Na topie są zarówno zapachy lekkie i subtelnie, ale również te intensywniejsze, z nutą orientalną. Sprawdźcie, jakie dokładnie!

Na rynku mamy obecnie mnogość rozmaitych perfum. Swoją linię wypuściła niedawno nawet Kim Kardashian. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Pomożemy Wam.

Zapachowe hity lato 2018

Lato 2018 wydaje się niezwykle interesujące, jeśli chodzi o perfumy. Jak już wspominaliśmy we wstępie dominować będą dwa trendy, zapachy subtelne i bardzo intensywne.

W tej pierwszej kategorii warto zwrócić uwagę na, chociażby wodę perfumowana Mon Paris od Yves Saint Laurent. Zawiera ona intrygujący aromat kwiatowy pozyskany z rośliny zwanej daturą. Jej lejkowate, zwisające kwiaty wytwarzają subtelny, ujmujący zapach. Co ciekawe nocą wydziela on bardziej intensywną woń. Idealnie zatem wpasowuje się w tegoroczne trendy. Oprócz aromatu uzyskanego z tej wyjątkowej rośliny balkonowej, w perfumach wyczuć możemy piżmo oraz szypr. Ten ostatni to kompozycja, łącząca w sobie wonie drzewne, kwiatowe i zwierzęce. Warto sprawdzić.

W drugiej kategorii sprawdzi się, chociażby woda perfumowana Nomade od Chloe. Mirabelka łączy się tutaj z bardzo intensywnym zapachem mchu dębowego. Jakby tego było mało, we flakonie znajdziemy także woń frezji.

Marsz do perfumerii

Z uwagi na mnogość budzących w lecie 2018 pożądanie rozmaitych kompozycji zapachowych, nie wyobrażamy sobie, żeby nic poszerzyć swojej domowej drogerii o jakiś flakon. Aromaty drzewne, cytrusowe i delikatne kwiatowe. Jest z czego wybierać, a ceny wcale nie są horrendalnie wysokie. Przykładowo za 50ml Mon Paris YSL zapłacimy 389 złotych, natomiast za drugi opisywany przez nas zapach, czyli Nomade od Chloe 399 zł. Nie jest to może bardzo tanio, ale perfumy te nie są tworzone przez laików. Wodę perfumowaną Nomade tworzył sam Quentin Bisch, jeden z najbardziej znanych perfumiarzy na świecie.

YSL perfumy
Fot. materiały prasowe
Chloe Nomade
Fot. materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ustalić menu ślubne? Trendy 2018 według Vogue Paris
  2. Białe plamki na paznokciach – co oznaczają i w jaki sposób możemy je zwalczyć?
  3. 8 skutków palenia, których nie przewidziałeś [ZDJĘCIA]

źródło: kobieta.pl