Łazienka to jedno z najtrudniejszych miejsc do wysprzątania w całym domu. Narażona na wilgoć, pleśń, rdzę i kamień, pozostaje często przez nas zaniedbywana, ponieważ wymaga dużo czasu. Zdarza się, że ignorujemy zabrudzenia, które z czasem stają się silne i trudne do usunięcia. Szczególnie dotyczy to muszli klozetowej. Istnieje na szczęście prosty trik, dzięki któremu, będzie wyglądała jak nowa. 

Łazienka to ozdoba każdego domu, ale także najbardziej intymne miejsce wśród wszystkich domowych pomieszczeń. Jej czystość to komfort naszego samopoczucia. Warto znać proste triki, dzięki którym to pomieszczenie odzyska swoją urodę.

Łazienka czysta od zaraz

Większość najlepszych sposobów na wyczyszczenie całego naszego domu zawiera się w kilku prostych składnikach. Jest to soda oczyszczona, kwasek cytrynowy czy ocet. Warto jednak wiedzieć jak użyć tych substancji i w jakich warunkach działają najlepiej. Okazuje się, że różne ich mieszanki powodują rozbieżną efektywność. 

W przypadku tak uporczywego brudu, jakim jest kamień na muszli klozetowej, konieczne jest zastosowanie silnej reakcji, w jaką wchodzi kwasek cytrynowy po ugotowaniu go w wodzie. Torebkę kwasku cytrynowego należy zagotować w litrze wody i doprowadzić do wrzątku. Wodę wylać do toalety, nie spłukiwać i pozostawić na godzinę. Zapewniamy, efekt będzie oszałamiający.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Nie żyje 2-letni chłopiec, matka usłyszała zarzuty. Ujawniono, co działo się wcześniej
  2. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  3. Masz długie paznokcie? Obowiązują cię dodatkowe zasady higieny, możesz być bardziej narażona

Naturalne metody są najbardziej skuteczne

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania produktów przeznaczonych do czyszczenia określonych powierzchni. Nie wyobrażamy sobie, nie mieć płynu do naczyń, proszku do prania, żelu do toalety i wielu innych specyfików, które opierają się na chemicznym składzie, a zapakowane są w plastik. Nie jest to zbyt ekologiczne.

Dopiero w momencie, gdy w naszym życiu pojawi się dziecko, bądź choroba kogoś z rodziny, zaczynamy zauważać i chcieć ograniczyć substancje szkodliwe, zarówno w jedzeniu, kosmetykach i środkach czystości. W internecie znajduje się mnóstwo przepisów na stosowne mieszanki do wyczyszczenia największych zabrudzeń, odrobina cierpliwości i one naprawdę działają. Wystarczy soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i  ocet. Czasem do silniejszych zabrudzeń, bądź intensywnej pleśni świetnie sprawdza się roztwór wody utlenionej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łazienka
pexels.com/ Dominika Roseclay

Kwasek cytrynowy i sam sok z cytryny potrafią zdziałać cuda.

łazienka
youtube.com/
5-minutowe Sztuczki

Brudna muszla to wstyd nie jednej toalety. Na szczęście jest prosty sposób, by wyglądała jak nowa!

łazienka
unsplash.com/
Steven Ungermann

Czysta łazienka zachęca do zabiegów pielęgnacyjnych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego
  2. Polka leciała samolotem akcji „Lot do Domu”. Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  3. Prowadzący ”Pytanie na śniadanie” objęty kwarantanną. Kryzys w TVP, podjęto specjalne kroki
  4. Golden Retriever wmieszał się w tłum. Po chwili wszyscy patrzyli, co znalazło się w jego pysku
  5. ”Rolnik szuka żony”: nie żyje mama uwielbianej uczestniczki. „Śpij spokojnie mamusiu”
  6. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go

Źródło: genialne.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl