Łazienka, która jest czysta i zadbana jest chlubą domowników. Zadbane pomieszczenie aż zachęca do urządzenia domowego SPA. Jednak w rzeczywistości pomieszczenie nie jest łatwe do utrzymania. Wilgoć i codziennie używanie mocno je niszczą. Znamy jednak sposoby, że przywrócić dawny blask.

Łazienka, z której korzysta wielu domowników, brudzi się w zawrotnym tempie. Nie jest łatwo utrzymać w niej ład. Jednak musimy pamiętać, że jeśli zaprzestaniemy regularnego sprzątania, będzie nam bardzo trudno przywrócić pomieszczeniu katalogowy wygląd. 

Łazienka nie musi być sprzątana przez cały dzień

Zacznijmy od środków czystości. Najczęściej trzymamy je w łazience. Właśnie, przez to, że jednych używamy częściej, drugich rzadziej, wszystkie leżą w różnych miejscach. Rozwiązaniem będzie przeznaczenie jednej półki, która będzie miała przejrzysty układ i dzięki temu, szukając jakiegoś płynu, w kilka chwil nie zrobimy w niej szalonego bałaganu.

A co z kamieniem? Pomysł na uporczywy kamień na baterii znały jeszcze nasze babcie. Do woreczka nalewamy ocet, a następnie wkładamy do niego końcówkę prysznica czy kranu. Zawiązujemy sznurkiem i zostawiamy na noc. Efekt przejdzie nasze oczekiwania. Bateria będzie lśniła czystością.

  1. Nie żyje najstarszy mężczyzna świata. Niewiarygodne, ile tak naprawdę miał lat
  2. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  3. Znaki Zodiaku najpiękniejszych kobiet. To o nich marzą mężczyźni

Sposoby na najbardziej znielubione zabrudzenia

Jeśli ktoś sprawia sobie nowy prysznic, zazwyczaj będzie to najnowszy model z przestronnymi szybami, które dodają designu naszej toalecie. Ale co zrobić, by po kilku dniach piękne szyby nie pokryły się smugami? Wystarczy po każdym prysznicu użyć gąbki, która ma dozownik na płyn uzupełniony octem. Nie będziemy nigdy widzieli smug na naszej pięknej kabinie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dezynfekcja toaletowej szczotki zajmie nam 10 minut. Wystarczy na ten czas spryskać ją alkoholem, natomiast żeby nam służyła dłużej, powinniśmy dolać trochę płynu do toalet do pojemnika, w którym szczotkę trzymamy.

W łazience, z uwagi na wilgoć często musimy walczyć z pleśnią. Oto sposób by pozbyć się jej natychmiastowo: do pojemnika z atomizerem wlewamy wodę pomieszaną z nadtlenkiem wodoru i pryskamy pleśń. Zacznie znikać na naszych oczach. Regularne korzystanie z tych sposobów zapewni nam czystą i pachnącą łazienkę na długo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łazienka
unsplash.com/Steven Ungermann

Czysta łazienka to wizytówka zadbanego domu.

łazienka
youtube.com/Take Look

Pleśń w kabinie to znany widok. Trzeba się jej pozbyć jak najszybciej, bo jest bardzo niezdrowa. 

łazienka
youtube.com/Take Look

Do wyczyszczenia kranu użyj tylko octu. Efekt będzie niesamowity. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje kultowa aktorka. Zagrała w ponad 100 filmach, zaczynała jako dziecko
  2. Ogłoszenie o sprzedaży auta wywołało poruszenie. Wszystko przez jedno zdanie
  3. Zrobiła selfie, którego ludzie jej nie wybaczą. Pewien ”szczegół” zwala z nóg

Źródło: kraj.life

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl