W rodzinie Lecha Wałęsy zapanowała wielka radość. Jego zięć, Lech Artur Wałęsa ogłosił za pośrednictwem Facebooka, że ponownie zostanie tatą. Na świat przyjdzie córeczka, która będzie czternastym wnukiem legendarnego założyciela Solidarności. Wspaniała informacja nadeszła zaraz po rodzinnej tragedii.

Lech i Danuta Wałęsowie doczekali się ośmioro dzieci, którzy dotychczas dali im trzynaścioro wnucząt. Lech Artur Wałęsa i jego małżonka Magdalena mają już pociechę – syna Karola. Wkrótce na świat przyjdzie ich córeczka.

Lech Artur Wałęsa ponownie zostanie ojcem

Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wydał swoją córkę za Lecha Kaźmierczaka, wieloletniego radnego Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Na prośbę Magdaleny Wałęsy przyjął nazwisko swojego słynnego teścia i dziś nazywa się niemal identycznie jak on, jednak posługuje się dwoma imionami.

Ślub Lecha i Magdaleny odbył się w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, a dokładnie 31 sierpnia 2019 roku w Bazylice Mariackiej. W trakcie ciąży córka byłego prezydenta cierpiała na cukrzycę ciążową i musiała ściśle pilnować swojej diety, jeść co 2,5 h oraz znajdowała się pod stałą opieką lekarzy. Małżonek towarzyszył jej przy porodzie.

Tymczasem Lech Artur Wałęsa ogłosił na Facebooku, że po raz kolejny zostanie ojcem, co zdecydowanie poprawiło nastrój w ich rodzinie. Na świat przyjdzie córeczka, której imienia jeszcze nie zdecydował się zdradzać lub nie zostało wybrane. Dlaczego poprawiło nastrój? Otóż kilka dni temu zięć założyciela Solidarności pochował swoją ukochaną mamę.

Takie dla mnie niezwykłe. W środę pożegnałem moją mamę i w środę dostałem wiadomość, że będziemy mieli córeczkę – napisał radny PO.

Życzymy wszystkiego najlepszego i składamy najszczersze gratulacje dla przyszłych rodziców dwójki dzieci!

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Kobiety pokochały bieliznę menstruacyjną. Jak działa?
2. Majtki menstruacyjne – hit, czy kit? Przekonaj się sama.
3. Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl