Lech Wałęsa od ponad 25 lat zmaga się z ciężką chorobą. Były prezydent Polski opowiedział o życiu z przypadłością, przez którą co 6 sekund ktoś na świecie umiera. W szczerym wywiadzie wspomniał, z czego musiał zrezygnować w życiu, a także jakie ma nadzieje na przyszłość. 

Ze zdrowiem Lecha Wałęsy nie jest najlepiej i to nie za sprawą samego wieku, a dolegliwości, która uprzykrza życie prezydenta od ponad 25 lat. To ciężka choroba, której niestety jeszcze nie da się do końca wyleczyć. Codziennie, na całym świecie co 6 sekund ktoś z jej powodu umiera. Lech Wałęsa opowiedział o życiu w chorobie, a także zdradził, jakie wiąże z nią nadzieje. 

Na co choruje Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa choruje na cukrzyce. Od ponad 25 lat musi zmagać się z nieuleczalną chorobą, która uprzykrza mu codzienne życie. Polityk na tyle się już do niej przyzwyczaił, że nie pamięta, nawet kiedy dowiedział się o diagnozie. Były prezydent zapewnia, że najważniejsze funkcje w państwie pełnił jako cukrzyk i choroba nie była dla niego żadną przeszkodą. W rozmowie z Gazetą Wyborczą wyznał, że choroba wiąże się dla niego z wieloma ograniczeniami i wyrzeczeniami. 

– Muszę brać zastrzyki, nie wolno mi jeść prawie wszystkiego co lubię najbardziej. A lubię zjeść tłusto, uwielbiam słodycze, torciki, cukierki, krówki, ptasie mleczko, wszystkie słodycze mógłbym jeść– opowiedział były prezydent w Gazecie Wyborczej

 

 

W chorobie byłemu prezydentowi pomaga praca fizyczna. Gdy Wałęsa jest fizycznie zmęczony, organizm sam normuje poziom cukru we krwi. Lech Wałęsa martwi się, że cukrzyca może być dziedziczna i przejdzie na jego dzieci i wnuki. Ma nadzieje, że medycyna rozwinie się na tyle mocno, że młodsze pokolenia dotknięte cukrzycą będą mogli masowo korzystać z przeszczepów. 

– Wierzę, że jeszcze kiedyś będą szklarnie, w których będą sobie rosły trzustki i będzie można spokojnie jeść, co się lubi, i żyć, tak jak się chce – dodał w GW

Cukrzyca: ciekawostki

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, która jest spowodowana dużym rozwojem gospodarczym i urbanizacją, które prowadzą do niepożądanych zmian w stylu życia, takich jak nieracjonalna dieta. Na świecie choruje na cukrzycę aż 422 miliony osób, z czego 179 milionów nie jest jeszcze zdiagnozowanych. Większość cukrzyków choruje również na otyłość. Światowa Organizacja Zdrowia wyliczyła, że w 2030 roku cukrzyca będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Niestety liczba chorych wciąż rośnie. 

Zobacz zdjęcia Lecha Wałęsy:

lech wałęsa
fot. screen z youtube.com Echa Spoleczne

Lech Wałęsa choruje na cukrzyce.

Lech Wałęsa
wikipedia.org

Od ponad 25 lat zmaga się z chorobą.

Lech Wałęsa
screen youtube.com@Xiegarnia

Z pewnością może liczyć na wsparcie żony. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Katarzyna Skrzynecka opowiedziała o pierwszym mężu. Ich małżeństwo rozpadło się ponad dekadę temu
  2. Adrianna Biedrzyńska topless! Ma 56 lat, a ciało jak bogini!
  3. Ile waży Agata Duda? Pierwsza Dama ma 179 cm wzrostu, a wymiary jak modelka
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala

źródło: fakt24.pl

Poprzedni artykułKobieta przewinęła dziecko na stole w restauracji. Ludzie nie byli zadowoleni
Następny artykułKotek stracił mamę zaraz po urodzeniu. Maluch znalazł kochającego właściciela
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.