Lech Wałęsa opublikował na Facebooku bardzo niepokojące nagranie, w którym wyznał, że wybiera się na poważną operację serca i nie jest pewien jej przebiegu. Były prezydent przygotowany jest na wszystko – Dziś zabieram głos, bo nie wiem, jaka jest wola nieba – powiedział. Zabieg ma odbyć się o godzinie 14:00.

10-minutowe nagranie, które opublikował Lech Wałęsa, było awaryjnym pożegnaniem z ludźmi. Poinformował, że nie ma pojęcia, co się wydarzy, jednak wszystko jest możliwe.

Lech Wałęsa idzie do szpitala

Wiele wskazuje na to, że Lech Wałęsa wybiera się na zabieg serca z powodu pękniętego drutu, który był wbity w serce i obecnie wisi na zewnątrz. Jakiś czas temu były prezydent wyjaśnił dokładny przebieg sytuacji w rozmowie z Super Expressem:

Okazuje się, że z trzech drutów wbitych w serce, jeden się złamał, wisi, nie ma go w sercu. Ta operacja nie będzie więc taka prosta, czekam, co będzie… – czytamy.

Przed kilkoma chwilami na Facebooku założyciela Solidarności pojawił się film, w którym widać jego przerażenie i przygnębienie zaistniałą sytuacją. Były prezydent wyznał, że idzie do szpitala, jednak nie wie, co może się wydarzyć i jaka jest wola nieba:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dziś zabieram głos, bo nie wiem, jaka jest wola nieba, a z nią się zawsze zgodzić trzeba. O 14:00 melduję się w szpitalu. Co będzie dalej? Czas pokaże. Jestem przygotowany na dwa główne rozwiązania. Nie boję się niczego, tylko pana Boga – powiedział Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa pożegnał się z Polakami

W życiu Lecha Wałęsy wystąpiło ostatnio bardzo dużo problemów. Nie były one związane jedynie ze zdrowiem, ale także z finansami. Jakiś czas temu poinformował, że stanął na krawędzi bankructwa i prosił Polaków o pomoc. Teraz sprawa jest znacznie poważniejsza.

Były prezydent mimo swojego dbania o zdrowie zdecydowanie na nim podupadł. Zaszczepił się przeciwko koronawirusowi, by zniwelować ryzyko możliwych powikłań, jednak operacja dotyczy czegoś innego. Wałęsa zaznacza, że będzie ona bardzo poważna i obawia się o jej koniec. W przemówieniu poniekąd pożegnał się z rodakami:

– […] i liczę na właściwe osądzenie, więc nie wiedząc, kiedy się spotkamy następnym razem, nie wiedzący, czy się w ogóle spotkamy, chcę państwu powiedzieć, że robiłem wszystko, by dobrze służyć narodowi – mówił Lech Wałęsa.

Mamy nadzieję, że operacja przebiegnie pomyślnie i zdrowie byłego prezydenta Polski wróci do odpowiedniej dyspozycji. Mocno w to wierzymy i trzymamy kciuki!

Zobacz wideo:

Lech Wałęsa opublikował nagranie, w którym poinformował, że wybiera się na bardzo poważną operację serca i obawia się jej finału. W wideo można usłyszeć, jak żegna się z Polakami.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com, se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl