Lech Wałęsa jest już po kilkugodzinnej operacji serca – donosi Super Express. Przed zabiegiem był zaniepokojony: Nie wiem, jaka jest wola nieba, a z nią się zawsze zgodzić trzeba – mówł wczoraj. W jakim stanie jest były prezydent? Wszystko wskazuje na to, że obawy polityka na szczęście nie były konieczne.

Sytuacja była poważna, Lech Wałęsa potrzebował wymiany baterii w rozruszniku serca. Co więcej, jeden z drutów w sercu złamał się, zatem lekarze nie mogli zwlekać. Media właśnie dotarły do informacji z ostatniej chwili.

Lech Wałęsa jest po operacji serca

Nie obawiam się operacji, tylko trochę boję się Boga i mojej żony – mówił Wałęsa w rozmowie z se.pl przed operacją.

Na szczęście najtrudniejsze już za nim – jak donosi Super Express, były prezydent jest już po operacji i wszystko wskazuje na to, ze jego stan jest dobry.

Szef jest wybudzany, przebywa na oddziale, wygląda na to, że jest dobrze – powiedział w rozmowie z SE Marek Kaczmar, dyrektor biura Lecha Wałęsy i jego najbliższy współpracownik.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Operacja Wałęsy miała miejsce w poniedziałek w gdańskim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Lech Wałęsa stan zdrowia

Jeszcze wczoraj w mediach społecznościowych byłego prezydenta pojawiła się fotografia ze szpitala, polityk opublikował także nagranie.

O 14:00 melduję się w szpitalu. Co będzie dalej? Czas pokaże. Jestem przygotowany na dwa główne rozwiązania. […] i liczę na właściwe osądzenie, więc nie wiedząc, kiedy się spotkamy następnym razem, nie wiedząc, czy się w ogóle spotkamy, chcę państwu powiedzieć, że robiłem wszystko, by dobrze służyć narodowi mówił.

Były prezydent zaznaczył, że jeśli operacja nie przebiegnie tak jak powinna, prosi o modlitwę. Mimo że nie ma jeszcze dokładnych informacji na temat stanu zdrowia polityka, na szczęście wygląda na to, że wszystko skończyło się pomyślnie.

Więcej o tym, jak Wałęsa czuł się przed zabiegiem, znajdziecie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Lech Wałęsa
fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Lech Wałęsa jest już po operacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Super Express

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl