W poniedziałek przed południem Lech Wałęsa umieścił na Facebooku 10-minutowe nagranie, w którym poinformował Polaków, że wybiera się na poważną operację serca. Były prezydent w obawie przed jej skutkami pożegnał się nawet z rodakami. Na szczęście jej przebieg okazał się pozytywny, a lekarze wymienili Wałęsie baterię w rozruszniku serca. Założyciel Solidarności poinformował, że zostanie pod obserwacją – Jeszcze chwilkę muszę zostać – napisał na Facebooku.

Lech Wałęsa stawił się do gdańskiego szpitala, gdzie przeszedł niezbędną do dalszego funkcjonowania operację. Były prezydent Polski znajduje się w bardzo dobrej formie, jednak jeszcze trochę musi zostać pod obserwacją lekarzy.

Lech Wałęsa operacja

Szef Solidarności w poniedziałek podał przygnębiającą informację, która wywołała strach w oczach i sercach dziesiątek tysięcy Polaków. Wybierał się wówczas na operację serca, przed którą był pełen obaw. Operacja odbyła się w godzinach popołudniowych i każdy czekał na jej finał:

Dziś zabieram głos, bo nie wiem, jaka jest wola nieba, a z nią się zawsze zgodzić trzeba. O 14:00 melduję się w szpitalu. Co będzie dalej? Czas pokaże. Jestem przygotowany na dwa główne rozwiązania. Nie boję się niczego, tylko pana Boga – powiedział przed operacją Lech Wałęsa.

Od tego momentu Polacy oczekiwali na informację o stanie zdrowia byłego prezydenta. Okazało się, że do wymiany była bateria rozrusznika serca Lecha Wałęsy, której termin ważności powoli dobiegał końca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mam operację wymiany baterii w rozruszniku serca. Nie mogę dłużej czekać, bo to jest niebezpieczne, bateria ma termin, ten termin się właśnie kończy – powiedział w rozmowie z Super Expressem szef Solidarności.

Lech Wałęsa pokazał zdjęcia po operacji

Na szczęście okazało się, że operacja przebiegła odpowiednio i zgodnie z planem. Na Facebooku urzędującego w latach 1990 – 1995 prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukazały się zdjęcia, gdzie w stroju szpitalnym stoi w towarzystwie lekarzy i pielęgniarek. Poinformował przy okazji, że jeszcze jakiś czas będzie musiał zostać w szpitalu:

Jeszcze chwilkę muszę zostać. Dziękuję za wszelkie dobro, które mnie spotyka – napisał Lech Wałęsa.

Bardzo optymistyczny jest fakt, że były prezydent wygląda na znajdującego się w dobrej dyspozycji, o czym może świadczyć jego prosta i pewna siebie postawa. Tuż po operacji Marek Kaczmar, dyrektor biura Lecha Wałęsy i jego najbliższy współpracownik powiedział w rozmowie z Super Expressem:

Szef jest wybudzany, przebywa na oddziale, wygląda na to, że jest dobrze – czytamy.

Mamy nadzieję, że wkrótce Lech Wałęsa wyjdzie ze szpitala.

Zobacz zdjęcia:

Lech Wałęsa opublikował zdjęcia po operacji ze szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl