Podczas transmisji na żywo Lech Wałęsa dzielił się z internautami swoimi wspomnieniami z czasów PRL. Opowiadał o działaniach opozycji i obradach Okrągłego Stołu. Nagle do pokoju weszła jego żona. To, co powiedziała, podbija sieć. 

Lech Wałęsa, przywódca opozycji demokratycznej w PRL,  pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, nadal jest bardzo aktywnym politykiem również w mediach społecznościowych i angażuje się w wiele akcji społecznych. Ostatnie nagranie z jego transmisji na żywo na Facebooku wzbudziło wiele emocji. 

Lech Wałęsa opowiada o Magdalence 

Podczas transmisji Lech Wałęsa opowiadał o wydarzeniach w Magdalence, a szczególnie o tym, jak przebiegały obrady Okrągłego Stołu. Chciał wyjaśnić kontrowersyjną kwestię dotyczącą alkoholu, który pojawił się w trakcie obrad. Wspominał o tym jak konkretne osoby miały relacjonować zachowania zebranych, a szczególnie te podczas spożywania alkoholu. 

Były prezydent przyznał, że wszystkie ich zachowania w trakcie picia napojów wysokoprocentowych były nagrywane. On był tego świadomy, sam nie mógł pić i bardzo na to uważał. 

Pewnie, że w tych kręgach na całym świecie podaje się alkohol. I tu też było podobnie, ale bardzo uważaliśmy, a ja szczególnie. Ale mimo wszystko nagrali nasze alkoholowe wyczyny z różnych kamer i potem pokazywali, jak my chlaliśmy. Nie było pijaństwa! – wyznał. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W pewnym momencie w trakcie transmisji do pokoju weszła jego żona, Danuta. Na nagraniu można usłyszeć, jak z dezaprobatą zwróciła się do swojego męża.  

Lech Wałęsa przerywa transmiję 

– Rodziną się, kurde zajmij – powiedziała żona byłego prezydenta. 

Najwidoczniej pani Danucie nie spodobało się to, że akurat w tym momencie jej mąż zajął się prowadzeniem transmisji dla swoich widzów. W jej wypowiedzi wyraźnie słychać było zdenerwowanie. Pani Danuta zasugerowała, że  mąż powinien teraz zająć się najbliższymi. 

W momencie, gdy weszła żona, Wałęsa przerwał nagranie. Mimo to filmik zdążył dotrzeć do wielu odbiorców i krąży po sieci. 

Jak donosi portal Natemat.pl, już w 2019 roku Danuta Wałęsa w wywiadzie z Newsweekiem wyznała, że jej mąż bardzo dużo czasu spędza przy komputerze. Wtedy też wypowiedziała się na ten temat z dezaprobatą. 

Zobacz film: 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: Se.pl, Natemat.pl, Wiadomosci.dziennik.pl 

Poprzedni artykułMarek z ,,Czterdziestolatka” ma już 59 lat. Niesamowite, jak teraz wygląda
Następny artykułWielkie święto u Edyty Górniak, nie kryje wzruszenia. Pokazała nagranie z najważniejszym mężczyzną w jej życiu