Lelum.pl > Nowości > Lech Wałęsa pogrążony w żałobie, odeszła Donata."Była cudowną osobą”
Michał Fitz
Michał Fitz 23.09.2023 12:38

Lech Wałęsa pogrążony w żałobie, odeszła Donata."Była cudowną osobą”

Lech Wałęsa
fot. KAPiF; Lech Wałęsa przekazał smutne wieści

Choć Lech Wałęsa usunął się z głównej sceny politycznej, wciąż pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. Tam jednak teraz opublikował bardzo przykrą informację. Były prezydent naszego kraju stracił niezwykle bliską mu osobę.

Lech Wałęsa informuje o śmierci

W mediach społecznościowych Wałęsy pojawił się wymowny, biały napis na czarnym tle, w którym polityk poinformował o utracie naprawdę ważnej dla niego osoby. W komunikacie czytamy, że odeszła Donata. O kogo dokładnie chodzi?

Z wielkim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wieloletniej , oddanej pracownicy, asystentki , sekretarki Biura Lecha Wałęsy - Donaty

TVP nie dała rady tego ukryć. Wszyscy widzieli, co wydarzyło się na koncercie "Murem za polskim mundurem"

Kim dla Lecha Wałęsy była Donata?

Mowa o Donacie Turskiej, która przez wiele lat była zawodowo związana z Lechem Wałęsa. To ona była odpowiedzialna za jego służbowe sprawy, gdyż pełniła rolę jego sekretarki i asystentki. Wałęsa, by tak sprawnie działać na rzecz społeczeństwa i państwa, potrzebował u swojego boku tak zorganizowanego i odpowiedzialnego pracownika. Donata Turska niewątpliwie takim była.

Dziś rano w Lądku Zdroju odbyła się msza pożegnalna w intencji Donaty Turskiej, na której jej wieloletni pracodawca oczywiście się zjawił. Wałęsa nagrał nawet fragment ceremonii.

Społeczność nie może odżałować Donaty Turskiej

Ci, którzy mieli jakikolwiek kontakt służbowy z Lechem Wałęsą dobrze wiedzą, jak miłą, ciepłą oraz cierpliwą osobą była Donata Turska. Pod wpisem byłego prezydenta pojawiły się więc liczne kondolencje i wspomnienia związane ze zmarłą.

  • Była cudowną osobą
  • Wyrazy głębokiego współczucia
  • Ciepły, serdeczny głos ze słuchawki telefonu. Wyrazy współczucia rodzinie i pracownikom biura.
  • Jestem w głębokim szoku… Cudowna i życzliwa osoba
  • Wspaniała, życzliwa Kobieta, będzie Jej brakowało

Źródło: Super Express